EKA uue hoone kunstikonkursi võidutööde autorid on teada

24. jaanuaril avalikustati EKA G Galeriis Kunstiakadeemia uue hoone avaliku kunstiteose tellimise konkursi võidutööde autorid ja avati näitus.

I koht “Paatina”, autorid Oliver Soomets, Bruno Lillemets

Žürii hinnangul on kavand kunstiliselt küllalt huvitav, eelarve piires teostatav ja edasiarendamist võimaldav. Traditsioonilist ja kaasaegset kunsti ühendav teos provotseerib sekkumisi, kuid seda siiski selgepiirilistes raamides. Eeldatavasti kõnetab teos pigem tavakodanikku kui kunstipublikut, liites akadeemiat ühiskonnaga. Lahendus on siiski vähe riskialdis ja vajab õnnestumiseks perfektset tehnilist teostust.

II koht “Kunstiplatvorm”, autorid Kreeta Aidla, Siim Karro, Andrea Tamm

Leidliku ideega provokatiivne töö seostub ruumiliselt hästi hoonega, suunab liikumist, võimaldab jätkamist ja avardab ajas muutuva ja edasiarenevana arusaama protsendikunsti võimalustest. Žürii soovitab ideega arvestada õppetöö planeerimisel ning kaasata autorid hooneesise ala edasisse arendamisse koostöös linnaga. Töö miinusteks on taiese haldamise ebamäärasus ja ebarealistlik eelarve, mis teevad selle jätkusuutlikkuse tagamise väljapakutud moel keeruliseks.

III koht “Avaliku ruumi kunstiteos”, autor Veiko Klemmer

Siseruumidesse pakutud kavanditest huvitavaim: intrigeerivalt mobiilne, dünaamiline ja mõeldud protsendikunsti tavaraamidest väljaspool. Oma olemuselt on tegemist pigem näituse- kui püsikunstiga.

Äramärkimine “Järgmine peatus: Kunstiakadeemia”, autorid Kristel Niisuke, Margus Tamm 

Kontseptuaalse minimalismi eest avaliku ruumi hõlvamisel.

Äramärkimine “Ruum”, autor Lauri Kilusk

Huvitavaim mitmetest esitatud installatsiooni ja vitriini hübriidlahendust pakkunud kavanditest.

Konkursi võitja saab kunstiteose teostamise eest preemiaks 65 000 €.  Võidusumma sisaldab autoritasusid, kõiki teose valmistamise, transpordi ning paigaldamisega seonduvaid kulusid.  Teise koha preemia suurus on 1500 € ja kolmanda koha preemia suurus 750 €.

Žüriis osalesid: rektor Mart Kalm, arhitekt Koit Ojaliiv, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Vano Allsalu ja Indrek Köster ning Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Triin Ojari ja Ingrid Ruudi; eksperdina osales žüriitöös Tallinna linnaarhitekt Endrik Mänd.

Ideekonkursi tööde näitus jääb avatuks kuni 9. veerbuarini.

EKA uue hoone valmimine on planeeritud 2018. suvesse ja esimene õppeaasta algab seal 2018. septembris.

 

Lisateave
Solveig Jahnke
kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
Tel 56264949

PAATINA FINAAL2
PAATINA FINAAL
Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud