EKA uue hoone tiibade nimekonkursi võitis Mae Köömnemägi ja Kaisa-Piia Pedajase idee CMYK

Kaisa-Piia Pedajas ja Mae Köömnemägi. Foto: Johan Henrik Pajupuu

Eesti Kunstiakadeemia uue hoone tiibade nimekonkursile esitati tähtajaks, 23. oktoobriks ligi 36 terviklikku ettepanekut. Žürii koosseisus: Eik Hermann (KUU arhitektide esindaja ja EKA õppejõud); Solveig Jahnke (kommunikatsioonijuht); Mart Kalm (žürii esimees, rektor); Kaspar Kuldkepp (üliõpilasesinduse liige, graafilise disaini eriala tudeng); Elisabeth Kuusik (õppeosakonna peaspetsialist); Minni Tang (üliõpilasesinduse liige, muinsuskaitse ja konserveerimise eriala tudeng), leidis, et konkursile laekus palju häid ideid.

Žürii valis tugevaimaks ideeks arhitektuuri ning muinsuskaitse ja konserveerimise eriala vilistlaste Mae Köömnemägi ja Kaisa-Piia Pedajase idee CMYK, mis on alusideeks infograafika lahenduse loojatele tervikliku majatähistuse väljatöötamiseks. Maja tiibadele tuleb leida eestikeelsed värvinimetused, mis CMYK ideega haakuvad.
Žürii hinnangul on võiduidee hoone kasutajate seisukohalt maja eri tiibades orienteerumiseks kõige selgem ja toetavam ning kõnetab kaasaja tudengit. See oli ainuke idee, mis aitab inimesel ruumis liikuda.

Autorite idee kirjeldus:

CMYK tähed viitavad põhivärvidele ja mustale, mida kasutatakse peamiselt printimisel. See on justkui sümbol värvipaletile, digitaalsele ajastule ja kunstikooli füüsilisele väljundile. Tähed võib jaotada vastavalt soovile erinevatele hooneosadele. Näiteks vastavalt skeemile A-Y, B-M, C-C, D-K. Värve võib kasutada hoone tiibade interjööris kujundava elemendina.

Võitjad said preemiaks kunstitarvete poe KAPA kinkekaardid summas 103 eurot, mis anti neile üle 27. oktoobril EKA vilistlaskonverentsil Sveta baaris.

Ettepanekute seast tõi žürii esile veel ka finants- ja haldusdirektor Andres Tammsaare hoone ajalugu austava idee:
NIIDI
KOIT
SUVA
RAUA

Ära märgiti ka anonüümseks jäänud autori, endise tudengi ja õppejõu aliasega Vedelik idee:
AINO
MIKS
JUST
NEED

Kolmandana tõsteti esile kunstihariduse osakonna juhataja Helen Arovi EKA legendaarsetest õppejõududest lähtuvat ettepanekut:
BRUNO
ADAMSON-ERIC
LEO
VÄINO

Palju õnne võitjatele ja täname kõiki osalemast!

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud