EKA vahetustudeng Lieze Vanlerberghe võitis Arts Threadi disaininäitusel

Lieze10
Lieze9
Lieze8
Lieze7
Lieze6
Lieze5
Lieze4
Lieze3
Lieze2
Lieze1

EKA sisearhitektuuri Erasmuse vahetustudengi Lieze Vanlerberghe hommage-projekt “Eesti” Rummu vanglast võitis Arts Threadi globaalse disaini lõpunäituse 2022 nimekirjas, sisearhitektuuri kategoorias.

“Eesti” – Lieze Vanlerberghe
(sisearhitektuur, graafiline disain)

Lieze oma projektist:

“Parasiitlik sinine elu võtab üle Eesti tumeda ajaloo.
Mäletan Eestit Erasmuse vahetusprogrammi ajal kui kohta, kus inimesed ehitasid täiesti uut elu. Nõukogude Liidust jäänud armid on aga siiani nähtavad.
Sattusin selle muljetavaldava koha peale, looduse keskel, Tallinnast umbes 40 km kaugusel.

Alles 50 aastat tagasi oli Rummu vangla endine töölaager, kus raiuti maa seest paekivi. 1991. aastal, kui Nõukogude võim langes, jäeti karjäär maha ja lukud avati. Karjäär täitus veega liiga vara, et kõiki olemasolevaid materjale päästa. Tundub, et vangla jäeti päeva pealt maha.

Tunne, mis kohapeal tekib, on kirjeldamatu. Kui ma talvekuudel tagasi tulin, tabas mind selle kõige ägedus. Kõik oli lumine ja paistis külm ning vaikne. Järsku tekkis ajalugu peaaegu sõna otseses mõttes. See kogemus inspireeris mind tohutult.

Minu silm langes tüüpilisele kommunistlikule hoonele, mis seisis otse järve serval. Püüdsin luua uut elu, mis jookseb läbi vangla raskete vundamentide ja läbi geniaalne trepisüsteemi, mis liigub õrnalt läbi avade. Nagu ma kogesin, on riik tõusuteel. Nii ei tahtnud ma, et “uus elu” puudutaks raskeid seinu, mis sümboliseerivad tumedat ajalugu. Kogu jalutuskäigu jooksul kogete ümbritsevat erinevatest vaatenurkadest.”

Projekt Arts Threadis

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud