EKAlased ehitusvaldkonna konverentsi Ehitus 2023+ stipendiaatide seas

Foto: Raigo Pajula. Fotol „Digiehituse tulevikutegija” stipendiaat Markus Varki, majanduminister Riina Sikkut
Foto-RaigoPajula-4648

Tallinnas toimunud aasta olulisimal ehitusvaldkonna konverentsil Ehitus 2023+ kuulutati 30. novembril, 2022 välja aasta parimad ehitusjuhid, uhkeimad projektid, säravaimad insenerid, nupukaimad ideed, tublimad tellijad ja nutikaimad tulevikutegijad.

EKAlased olid osalised mitmes auhinnas:

„Parim rajatise ehitusprojekt“ tunnustuse pälvis Tartu Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid „SINDLINAHK“, autorid Sille Pihlak ja Siim Tuksam Arhitektuuripraksisest Part.

„Digiehituse tulevikutegija” stipendiumi sai Markus Varki oma tänavu Eesti Kunstiakadeemias kaitstud magistritööga „Arhitektuurne sisend digiteisiku edasiseks arenguks“.

Lisaks nimetati “Aasta ehitusinseriks” Targo Kalamees TTÜst, kes on ühtlasi ka EKA külalisõppejõud.

„Parim rajatise ehitusprojekt“ – Tartu Vaksali jalakäijate sild ja -tunnelid „SINDLINAHK“

arhitektuur: arhitektuuripraksis PART
peaprojekteerija: Stricto Projekt OÜ ja Tinter-Projekt OÜ  tellija: Tartu Linnavalitsus
ehitaja: Trev-2 AS

Selle rajatise projekteerimine ja ehitamine Tartu linna ühte liiklustihedamasse piirkonda muutis liikluse ohutumaks. Liiklussõlm, mis varem autodeta liiklejaid eemale tõukas, on nüüd kutsuv ja nauditav. Kogu projekteerimismeeskond ja protsessi osapooled otsisid selle taristu puhul innovaatilisi lahendusi. Kõik olid ambitsioonikad ja tahtsid teha valmis midagi, mille üle uhkust tunda.

„Digiehituse tulevikutegija”  Markus Varki, „Arhitektuurne sisend digiteisiku edasiseks arenguks“, Eesti Kunstiakadeemia magistritöö

Eesti on arendamas digiteisikut, et seeläbi tõsta ehitussektori tootlikkust ja uuendada ehitusregistriga seotud tegevusi. Idee on muuta digiteisik osaks ehituse tööprotsessist. See aitaks projekteerijatel oma tööd kiiremini ja täpsemalt teha. Eesmärk on luua arusaam, millised osad ehitatud keskkonnast on arhitektidele olulised ja vajalikud ning tuua välja hetkel puuduvad andmed, mis saaksid olla osa digiteisikust. Markus Varki magistritöö aitab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil arendada arhitektide vajadusi arvestavat digikaksikut.

Konverentsi Ehitus 2023+ korraldasid Eesti Ehitusinseneride Liit (EEL), Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liit (EKEL), Eesti Arhitektide Liit (EAL), Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL), Digitaalehituse klaster ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM)

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud