EKAs esitleti värsket Muinsuskaitse aastaraamatut

17. mail toimus Eesti Kunstiakadeemias trükisooja muinsuskaitse aastaraamatu esitlus. Raamatuga tutvumise kõrvale pakuti kuulamiseks noppeid tänavuse trükise teemadel ning kutsuti tuurile vanalinna katusemaastikke avastama. 

Muinsuskaitse aastaraamat võtab kokku möödunud aasta märgilisemad muinsuskaitseteod ja olulisimad teemad. Juttu tuleb kirikutest, koolidest, vanalinna maastikest, aga ka kunstist ja arheoloogiast ning silmatorkavatest inimestest. Raamatu kaant kaunistab Pärsti mõisalastead, mis lapsemeelse interjööri ja ajaloolise tunnetusega renoveerimise eest pälvis Muinsuskaitseameti aastapreemia. Aastaraamatu sisukorraga saab tutvuda siin, raamatut saab osta raamatupoest, Muinsuskaitseameti kantseleist või EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnast.

Muinsuskaitse aastaraamatut annavad välja Muinsuskaitseamet, Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakond ning Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond.

Muinsuskaitse aastaraamatu 2021 toimetasid Anneli Randla, Maris Mändel  ja Triin Reidla. Kujundas Tuuli Aule. Keeletoimetas Päevakera OÜ.

Aastaraamat 2
Aastaraamat 5
Aastaraamat 3
Aastaraamat 4
Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud