Töökeskkond

 

 

Tehnika laenutus D101

Ülikoolis on tehnika laenutus, kus tudengid saavad laenutada kaasaegset foto-, video-, valgus- ja helitehnikat, projektoreid ning muid töövahendeid, et parimal moel teostada oma õppe- ja loometöö ideid.

Professionaalseid töövahendeid saavad sümboolse tasu eest EKA tudengid ja töötajad laenutada, et teostada oma loomingulisi ja õppetöiseid ideid.

Tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

Laenutus asub 1. korrusel ruumis D101 (valvelaua ja raamatukogu juures)

Avatud E,K,R
kell 10–12 (tehnika vastuvõtt)
kell 15–17 (tehnika välja andmine)

Lisainfo:
laenutus@artun.ee

Printimislabor D305

Printimise stuudio

Printimislaboris on võimalik kvaliteetselt skaneerida ja printida. Seal on töötamiseks kaks 27” töökohta, igas neist Adobe CC Master Collection ja peagi lisandumas ka graafikalauad. Lisaks on arvutites olemas ka spetsiifilisemad programmid. Skaneerimiseks on kasutusel Hasselblad X1 virtuaalne trummelskanner ja Epson Espression 11000 A3 tasaskanner. Printimiseks Epson SC-P6000 24” ja SC-P9000 44” RGB printerid.

(NB! Printimine võtab aega (ca 30 min/m) ja sellele lisandub materjalikulu (tint ca 20 €/m2 + paber). Töötamiseks laboris tuleb eelnevalt aeg kokku leppida (vähemalt nädal) labori eest vastutavate isikutega. See ei ole koopiakeskus.

 

___

Printimislabori juhataja

Tanja Muravskaja

tanja.muravskaja@artun.ee

Digilabor B307

Digilabor on spetsiifiline arvutiklass, mis vastab vabade kunstide teaduskonna vajadustele. Seal saab teha foto-, video- ja helitöötlust, 3D modelleerimist jne. Töötamiseks on sisse seatud 15 töökohta (27”), igas Adobe CC Master Collection ja peagi on lisandumas ka graafikalauad. Lisaks sisaldavad arvutid ka muid spetsiifilisemaid programme. Õppejõule on kasutamiseks 86” nutitahvel ja arvuti kõigi programmidega.

 

___

Lisainfo:

it@artun.ee

reimo.vosa-tangsoo@artun.ee

hans-gunter.lock@artun.ee

 

 

Foto- ja videostuudio B404

Stuudios on võimalik pildistada, filmida ja salvestada heli. Olemas on nii välgud (erialatudengitele) kui ka püsivalgused; tootefoto laud, valge kaartaust (laius 6 m) ja erinevat tooni pabertaustad (laius 2.75 m).

Stuudio on eelkõige ette nähtud töötamiseks ühel grupil korraga, kuid vajadusel saab ruumi liigendada mitmeks töötamise alaks. Stuudio juures asub ka modellide-, riietumis- ja meigiruum.

Töö fotostuudios toimub ainult eelneval kokkuleppel fotostuudio haldajatega. Fotoosakonna välistel tudengitel on võimalik stuudiot kasutada neljapäeviti vahemikus kell 10–18.00.

Lubatud on pildistada vaid kooliga seotud ülesandeid. Kommertstööde jaoks ja väljastpoolt kooli tulnud isikutele kehtib vastav hinnakiri.

Heli salvestamiseks on olemas ühendus uusmeedia helistuudioga (B306). Heli kuulamiseks ja salvestamiseks on tehnilised võimalused olemas ka kohapeal.

Heli salvestamine on vaja eelnevalt kokku leppida uusmeedia õppesuuna meistriga.

 

___

Fotostuudio kasutuskord

Majaväliste külaliste registreerimisvorm

Stuudiotehnika videogiidid

___

Foto- ja videostuudio juhataja:

Madis Kurss

E, K, N, R 10-18:00

fotostuudio@artun.ee

Analoogfoto labor B405

Paul Kuimet Fotoosakonna analooglaboris. Foto autor: Tõnis Jürgens

Analooglaboris on võimalik ilmutada ja suurendada mustvalget filmi. Laboris on omaette ruum filmi ilmutamiseks, viis ruumi suurenditega, keskne märglabori ruum, kus toimub töö paberikeemiaga ning ruum piltide kuivatamiseks. Kõik suurendid on värvipeaga ning nendega on võimalik suurendada 135 ja 120 filmilt.

Värvifilmi ilmutamiseks (C-41 ja E-6) ja eritehnikate teostamiseks on vaja kaasa võtta isiklik fotokeemia ja muud vajalikud tarvikud.

Värviprintimise protsessi jaoks on hooajati töös 80cm laiune Colenta RA-4 protsessor.

Labori kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine EKAs või mujal.

 

 

___

Analooglabori juhataja:

Kristiina Hansen

kristiina.hansen@artun.ee

E,T 10-17:00

 

Maitselabor B407

Maitselabor on fotoosakonna õppeklass, mida kasutatakse osakonnas nii loengute pidamiseks, filmide vaatamiseks aga ka ühiseks söögitegemiseks.

 

 

___

Maitselaboriga seotud küsimustes kirjuta:

madis.kurss@artun.ee