Töökeskkond

IMG_4803v
IMG_5416
IMG_6527
IMG_6261

Meil on mitmed erinevad töökojad: külmtöötlustöökoda, kus toimub klaasi lihvimine, lõikamine, poleerimine, puurimine; vormitöökoda, kus valmistatakse mudeleid, vorme sulatustehnikates klaasobjektide valmistamiseks; graveerimistöökoda, kus õpitakse klaasi graveerimist vask- ja teemantkäiadega; klaasimaali töökoda klaasimaalitehnikate, siiditrüki, vitraažidetailide valmistamise jaoks; ahjuruum, kus asuvad sulatusahjud ja kuumakindlad materjalid, liivaprits ja kuumtöötlustöökoda, kus perioodiliselt toimub klaasipuhumine, -kuummodelleerimine ja -valamine. Teoorialoengud toimuvad sageli üldistes loenguruumides, samuti arvutiklassis. Osakonnal on oma erialane raamatukogu.

VAHENDID

Klaasilihvimispingid erinevate käiadega.

Klaasilõikepingid erinevate käiadega.

Teemantsaag klaasi lõikamiseks.

Poleerimispink.

Puurimismasin.

Liivaprits.

Graveerimispingid vask- ja teemantkäiadele.

Käsigraveerimismasinad.

Klaasisulatusahjud töötamiseks sulatustehnikates temperatuuridel kuni 860 C

Klaasipuhumisahi.

Lõõmutusahi puhutud ja valatud klaastoodete aeglaseks jahutamiseks.

Klaasipiibud, švakid, käärid, kulbid, lauad kuumtöötluseks.

Klaasipuhumispingid.

Jootekolvid vitraažide valmistamisel.

Arvutid, printer ja skanner. (Kaasaegse sisseseadega Disainiteaduskonna arvutiklass on kõigile üliõpilastele ka iseseisvaks kasutamiseks väljaspool tundide aega)

 

 

Õppetööde ja erialaprojektide teostamisel on töövahendite ja masinate kasutamine tasuta. Vastavalt konkreetsele juhule ning kokkuleppele tasub üliõpilane kasutatud materjalide eest vastavalt selle soetamishinnale, samuti iseseisvate tööde puhul allhanke korras väljaspool EKA-t teostatud tööde eest.

Kuna enamus eelpoolnimetatud masinaid ja seadmeid eeldavad nende tööpõhimõtete tundmist ja ohutustehnikast ranget kinnipidamist, eelneb nende kasutamisele instrueerimine ning mitmeid töid teostatakse ka sellele järgnevalt ainult meistri või õppejõu juuresolekul.

Üheks eesmärgiks on aga kindlasti õppida seadmeid ja masinaid kasutama iseseisvalt.

Lisainfo

KONTAKT

Põhja pst, Tallinn.

glass@artun.ee

+372 6 267 366