ERKI Moeshow 2023 finalistid on selgunud!

Foto: Erlend Štaub

Tänavusele ERKI Moeshow konkursile laekus 22 kavandit nii Eestist kui Soomest. Nende hulgast aitas 13-liikmeline eelžürii välja valida 13 kollektsiooni, mis pääsevad 17. juunil toimuvale moeetendusele.

Konkursile laekunud kavandeid hindas professionaalne 13-liikmeline eelžürii, kuhu kuulusid Eesti moeloojad Sille Randviir, Mari-Ly Kapp, Gita Siimpoeg, Ketlin Bachmann ja Laivi Suurväli, visuaalkunstnik Johann Kööp,  muusik Kitty Florentine, kunstnik Marta Vaarik, filmirežissöör ja laulja Hardi Volmer, teatrikunstnik Kairi Mändla, režissöör Anna Himma, kunstnik ja moelooja Kärt Hammer, kostüümikunstnik ja Antwerpeni Kuningliku Kaunite Kunstide Akadeemia kostüümikujunduse osakonna juht Chris Snik. 

Eelžürii valikul pääsevad sel aastal ERKI Moeshow lavale 13 kollektsiooni:

Lisette Sivard “Sad mascots for the broken people”

Joanne-Heleene Sõrmus “Thauma”

Karl Joonas Alamaa “SIX BOATS OF UNEARTHED MEMORIES”

Maria Roosiaas “MULK” 

Siim Oja “star01”

Jaagup Kaiv “Miä vaivaga saat, tuud hoolõga hoiat”

Ron Verlin “SOLD MY SOUL FOR A PILE OF SCRAP”

Merily Mikiver “TENDER CONVERSATIONS”

Karl-Christoph Rebane “Empty cans”

Kristiina Tali “OUR MUDDY SOULS WILL LONG FOR THE GLASS MOUNTAINS”

Romet Kaljo “BLACKSHEEP”

Hanna Tiina Pekk “JUST MARRIED”

Susanna Belinda Kõgel “SLOW DOWN”

Sellel aastal oli konkursil tunda tugevat etnohõngu. Eelžürii sõnul olid kollektsioonid  tugevad – palju oli omanäolisust ja eristumist, huvitavaid lõikeid ning terviklikkust. Moekunstnik Ketlin Bachmann on nähtust elevil ja lisab: “Juba väga tahaks kollektsioone laval näha!”

Tänavu 17. juunil toimub ERKI Moeshow Noblessneri sadamalinnakus. Esmakordselt on see toimumas kahes asukohas – alustades Põhjala Pruulikoja masinlikus steriiluses, liikudes edasi HALL-i, kus avatakse mehaanilise maailma kõrgeim tipp – inimese enda naturaalne loomus.

Jaga sõpradega:

Postitas Triinu Lamp
Viimati muudetud