ERKI Moeshow 2023 võitjaks kuulutati Romet Kaljo

Foto: Aurelia Minev
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev1
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev3
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev4
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev5
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev6
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev7
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev8
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev9
ERKI Moeshow 2023 võitjad_ foto Aurelia Minev10
Foto: Aurelia Minev

Laupäeval, 17. juunil Noblessneri sadamalinnakus toimunud ERKI Moeshow 2023 võitjaks kuulutati Romet Kaljo kollektsiooniga “Black Sheep”. Moeshow žüriisse kuulusid inimesed nii Eestist kui välismaalt. 

Legendaarne moesündmus jõudis vaatajateni traditsiooniliselt Eesti Kunstiakadeemia tudengite koostööl. Kokku koondusid erinevate erialade tudengid, kes meeskonnatööna meeldejääva sündmuse koos toetajate ja vabatahtlike abiga moepublikuni tõid. Sel korral tekitas erilist lisapõnevust 14 disaineri kollektsiooni nägemine kahes täiesti omamoodi asukohas – Põhjala Pruulikojas ja technoklubis HALL.

ERKI Moeshow 2023 peaauhinna pälvis aksessuaari ja köite osakonna tudeng Romet Kaljo kollektsiooniga “Black Sheep”. Žürii oli võitja osas üksmeelel. “Mood on teraapia. Kollektsioon täitis kõik ootused ning me nägime laval vabadust ja sallivust. Me oleme rõõmsad, et ta leidis oma kodu ja pere. Sa võid olla must lammas, aga Sa oled kõik.”

Teise koha võitis Hanna Tiina Pekk kollektsiooniga “Just Married” ning kolmanda koha saavutas Merily Mikiver kollektsiooniga “Tender Conversations”. Esikolmikut premeeriti stipendiumiga.

Tänavusse rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Roberta Einer, Tanel Veenre, Annamari Vänskä, Elina Peltonen, Martyn Roberts, Kristin Lepikson, Alvise Bullo, Ženja Fokin, Liisi Eesmaa, Anthony Brotheridge, Giovanni Ottonello, Fredrika Erlandssonil.

ERKI Moeshow 2023 toimumisele aitasid kaasa Solaris, Noblessner, Eesti Kultuurkapital, Massimo Morello, Põhjala, Hall, Agency Icon, AL Model Management, MJ Model Management, System Agency, E.M.A.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud