Euroopa Ülikoolide alliansid muudavad Euroopa tulevikku

Transform4Europe

17.–19. oktoobril toimus Saksamaal Saarimaal Euroopa Ülikoolide Initsiatiivi Transform4Europe alliansi üldkoosolek. Kohale olid tulnud 150 inimest, kutsutud ülikoolide prorektorid ja spetsialistid, et arutada projekti hetkeseisu ning järgmisi samme.

Esimene päev oli konverentsipäev, kus arutati, kuidas Euroopa Ülikoolide alliansid muudavad Euroopa tulevikku. EKA-t esindasid 2 tudengit 20 minutiliste ettekannetega keskendudest muudatustele. 

Quinn Feller (Interaktsioonidisain, MA) tutvustas koos kursusekaaslastega koolitööna tehtud visioon-uurimustööd “Universities as Collaborative Communities in 2030”. Quinn rääkis sellest, kuidas ülikool saaks tudengeid õppimise ajal ja vilistlasena oma kogukonnas toetada, väärtusi hoida ja seeläbi väärtusi ning huvi levitada.

Gytis Dovydaitis (PhD vahetusõpilane VMU ülikoolist) rääkis mugavustsoonist välja astumisest ja sellest, et muutus algab iseendast. Oma ettekandes kiitis ta Eesti loodust ja suitsusauna, mis on andnud tema muutustele positiivse jõu.

Lisainfot:
Mis toimus: Transform4Europe Strategic Assembly at Saarland University

Millal: 17.–19. oktoobril, 2022
Kus: Saksamaa Saarimaa Saarbrücken
Korraldaja: Universität des Saarlandes (Saarimaa ülikool)
EKA-st oli delegatsioon 12 inimesega

https://www.artun.ee/akadeemia/rahvusvaheline/t4eu/t4eu/

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud