Garage48 digiehituse 2021 häkaton EKAs

24.- 26. septembril toimub soomlaste ja eestlaste eestvedamisel kolmas rahvusvaheline Garage48 “Digital Construction” 2021 häkaton, mille eesmärgiks on luua digitaalseid lahendusi ehitus- ja kinnisvarasektori kitsaskohtade parandamiseks ning sektori arendamiseks.

Häkaton toimub samaaegselt nii Tallinnas Eesti Kunstiakadeemias kui ka Helsingis (KIRAHub), nii kohapealse kui ka virtuaalse üritusena. See toob kokku valdkonna eksperdid, insenerid, disainerid, tarkvaraarendajad, andmeanalüütikud ja turundajad, et intensiivse meeskonnatöö ja oma ala tippspetsialistide juhendamisel kolme ööpäeva jooksul sektori efektiivsust tagavaid lahendusi prototüüpida.

Sektori probleemvaldkondadele lahenduste leidmiseks on häkatoni partnerid esitanud konkreetsed väljakutsed, kus parimate lahenduste loojaid ootavad rahalised auhinnad.

  • Eesti Puitmajaklastri 1500€ auhinnaraha läheb meeskonnale, kes loob lahenduse majatehastes toodetud renoveerimislahenduste digitaliseerimiseks.
  • Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium paneb auhinnaks välja 5000€ meeskonnale, kes suudab kõige paremini demonstreerida e-ehituse platvormist saadavat kasu läbi olemasolevate teenuste kasutamise või pakkudes välja uued platvormi teenused.
  • Soome Keskkonnaministeerium ootab lahendusi kahele väljakutsele. Esiteks, kasutajapõhiste teenuste loomine ehitatud keskkonna jaoks: MyBuilding (OmaRakennus) demo laiendamine. Ja teiseks, süsinikuneutraalselt ehitatud keskkonnale ülemineku kiirendamine ja hoonetele ringmajanduse võimaluste loomine. Mõlemal juhul ootab parimat meeskonda 4000€ auhind.
  • Lisaks premeerib Riigi Kinnisvara enda vabalt valitud parimat lahendust 3000€-ga.
  • Nordecon AS paneb välja Nordecon Grand Prix auhinna 3000€ häkatoni üldvõitjale.

Häkatoni avamist (R 24.09 kell 18.00) ja lõpufinaali (P 26.09 kell 16.00) saab vaadata otseülekandena ja järelvaadatavana Garage48 Facebooki lehel.

Garage48 Digital Construction 2021 häkaton on 28.–29.09.2021 toimuva virtuaalse “World Summit on Digital Built Environment” eelürituseks.

Häkaton saab teoks Soome ja Eesti partnerite eestvedamisel. Eesti poolt toetavad projekti Digitaalehituse klaster, Puitmajaklaster, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Remato, Riigi Kinnisvara, Euroopa Regionaalarengu Fond ja EAS ning Soome poolt Soome Keskkonnaministeerium ja KIRAHub.

Lisainfo häkatoni kohta

kadi@garage48.org

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud