Graafika. Maketistuudio. Varjualune. 09.2021–07.2022

Graafika. Maketistuudio. Varjualune. Arhitektuurne projekteerimine 09.2021–07.2022

Esimese kursuse sügissemestri õppeülesannete eesmärk on tutvustada arhitektuuri tekke eeldusi, põhjuseid ja võimalusi. Ülesandeid lahendades tuleb uurida ja mõtestada inimese ja teda ümbritseva keskkonna vahekordi.

Viiepäevases maketistuudio töötoas peavad tudengid enda abstraktseid mõtteid väljendama kolmemõõtmelises maailmas, kasutades vaid tavapärast hallpappi. Tulemuseks on dünaamilised mahulised maketid, mis lasevad purunemata oma mahulist kuju muuta.

Graafilise osana peab vabalt valitud väikehoonet iseloomustavaid jooniseid (plaan, lõige, vaade) kujutama nii algse kui ka muteerunud vormina. Graafika teises osas loovad tudengid programmis Processing koodi kirjutades erinevaid liikuvaid digitaalseid kujutisi.

Suurim osakaal on sügissemestril arhitektuursel projekteerimisel, kus tudengid loovad enese vajadustest ja soovidest lähtuvalt varjualuse. Alates 2021. aastast kuni 2024. aastani, mil Tartu on Euroopa Kultuuripealinn, kavandatakse varjualused Tartusse. Ette antakse loosi alusel asukoht, kindlad materjalid ning maksimaalne ehituspind. Edasine on tudengite endi teha.

Esimese kursuse kulminatsioon on ühe projekteeritud varjualuse ehitamine tudengite ehituspraktika käigus. Selline kollektiivne ehitustegevus aitab mõista arhitektuuri ja reaalse ehitamise keerukaid suhteid ning ühtlasi luua tugeva kursusevaimu.

Sel aastal valmis Tartus varjualune KINO

Juhendajad: Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass / Arhitekt Must

Koostajad: Anu Alver, Tuule Kangur

EKA Arhitektuuri ja Linnaplaneerimise osakond, 2023

Väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital

ISBN 978-9916-619-77-3 (trükis)

ISBN 978-9916-619-78-0 (pdf)

ISSN 2461-2359

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud