Graafilise disaini osakonna tudengid kujundasid rattariideid ettevõttele moomoo

Rattariiete kujundus “Oil Slick”, Marje Kask, 2020.

Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna II kursuse tudengid kujundasid koostööprojekti raames rattariiete disaine kohalikule rattarõivaste brändile moomoo, mille rajas 2013. aastal jalgrattur Allan Oras. Projekti eesmärgiks oli luua visualiseering rattariiete komplektist (särk ja püksid), mida tudengid esitlesid žüriile märtsi alguses.

Ettevõte moomoo pöördus koostööprojektiga graafilise disaini osakonna poole, kuna soovisid oma tootevalikut laiendada julgete ja eksperimentaalsete kujundustega. moomoo esindaja Timo Saabas leidis projekti lõppedes, et “Tudengid olid entusiastlikud, huvitusid teemast ja soovisid endast parima anda, valides enda kontseptsiooni visualiseerimiseks omanäolise töömetoodika. Pingutus väljendus tulemustes ja väidan, et kuigi valisime töid esialgu kolm, siis teostamist väärinuks neist igaüks.” Koostööprojekti juhendas osakonna vilistlane ja rattaspordi entusiast Mathias Väärsi (FAN Laboratory). Ta juhtis tudengeid mõtlema isiklikele kogemustele seoses rattasõiduga ning kokkuvõtteks ütleb järgnevat: “Lõpptulemused olid erinevad. Saaksin valikust igaks karantiini päevaks tuju järgi liibukad valida!”

Žüriisse kuulusid kaks moomoo esindajat, Ott Kagovere ja Pärtel Eelmere graafilise disaini osakonnast ning väliseksperdina rattaspordi huviline ja graafiline disainer Alari Orav (AKU). Võidutööks valiti Marje Kase kujundus “Oil Slick”, mis kujutab jalgratta parandamist kui musta ja õlist tööd, kus tööhoos käsi riietesse pühitakse. Ettevõte on valinud omalt poolt lisaks välja veel kujundused “Under Pressure” Aaro Veiderpassilt ja “Rada” Sonia Ruusilt.

Rattarõivaid kujundasid: Marje Kask, Martin Kipper, Eliisabet Kuslap, Ellen Loitmaa, Ilja Moltšanov, Cristopher Rogotovski, Sonia Ruus, Pavel Salmin, Birgita Siim, Mirjam Varik, Agnes Isabelle Veevo, Ingel-Kristen Veevo ja Aaro Veiderpass.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud