Graafilise disaini tudengid valmistasid Tallinna Sadamale 450 meetri jagu bännereid

EKA tudengite tööd Reidi tee ääres. Foto: Hedi Jaansoo

2019. aasta suvel kui Reidi tee promenaad oli ehitusjärgus, alustas Tallinna Sadam Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonnaga läbirääkimisi võimalikust koostööst ja promenaadile bännerite kujundamisest. Sügissemestri alguses saigi graafilise disaini osakonna II kursus ülesandeks kujundada ca 450 meetrit võrkbännerit, mis liigendaks töist sadama ala ning promenaadi avalikku ruumi. 

Seitsme nädala jooksul uurisid tudengid Reidi tee projekti, külastasid Tallinna Sadamat, tutvusid trükkimisprotsessiga, tegelesid bänneri-seeriate kontseptsioonide ja kujundamisega. Reidi tee promenaadil saab näha tudengitega kujundatud bännereid, mis tegelevad merenduse, turismi, linnaruumi mõtestamise ja muuga läbi erinevate vaatepunktide.

“Projekt oli huvitav ja vastutusrikas avaliku ruumi ülesanne, mis esitas mitmeid väljakutseid,” leiab graafilise disaini üliõpilane Mirjam Varik. Tudengeid juhendanud graafiline disainer Ranno Ait (WWW stuudio) kommenteeris projekti: “Oli äärmiselt põnev töötada esmapilgul lihtsa ja visuaalikeskse ülesandega, mis tegelikult hõlmas suurt hulka praktilisi nõudmiseid, millest tudengitel oli palju õppida. Ning kuna üha vähem näeb linnaruumis suurejoonelisi supergraafika projekte, siis seda enam tundus see ülesanne eriline.” 

Töid hindasid maastikuarhitektuuri büroo Lootusprojekt, Tallinna linn, Tallinna Sadam, Eesti Kunstiakadeemia esindajad ning väliseksperdina graafiline disainer Agnes Ratas (Stuudio Stuudio). Projektis osales 16 tudengit, keda juhendas graafiline disainer Ranno Ait (WWW Stuudio). 

Reidi tee promenaadil saab näha järgmiste tudengite töid: Adam Asztalos, Cristopher Rogotovski, Laura Martens, Mirjam Varik, Eliisabet Kuslap, Sonia Ruus, Birgita Siim, Aaro Veiderpass, Martin Kipper, Pavel Salmin, Alíz Stocker, Marje Kask, Ilja Moltšanov, Kenneth Allik, Agnes Isabelle Veevo. 

3. juunil kommenteeris graafiline disainer ja külalisõppejõud Ranno Ait koostööprojekti Tallinna TV uudistes. Vaata lähemalt siin.

Reidi1
Reidi2
Reidi3
Reidi4
Reidi5
Reidi6
Reidi7
Fotod: Hedi Jaansoo
Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud