Hansalinn Viljandi hõbedast meenemündi kujundab EKA tudeng Elisabeth Juusu

Elisabeth Juusu meenemündi kavand "4 sümbolit"

Eesti Panga nõukogu kinnitas Hansalinn Viljandi meenemündi konkursi võidutööks “4 sümbolit”, mille on kujundanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna tudeng Elisabeth Juusu.

Meenemündi kujundamise koostööprojektiga pöördus Eesti Pank Eesti Kunstiakadeemia poole käesoleva aasta kevadel ettepanekuga kaasata meenemüntide kujundamise konkursil noorem põlvkond. Konkurssile eelnes Eesti Kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti ning graafilise disaini osakondade vaheline koostöö, mille raames toimus Eesti Panga muuseumi külastus, Viljandi linna eksursioon ning graafilise disaini osakonna professor Ivar Saki loengud raha kujundamisest. Meenemündi kavandamise kursust juhendas disainiagentuuri AKU disainer Uku-Kristjan Küttis.

Hansalinn Viljandi auks emiteeritav meenemünt on osa Eesti hansalinnade mündiseeriast. Auhinnatud meenemündil “4 sümbolit” on kujutatud keskaegsele kaubavahetusele pühendatud sümbol, mis ühendab endas vilja, kala, küünla ja koge kujutised. Varem on välja antud hansalinn Tallinnale pühendatud kullast ja hõbedast meenemündid. Viljandi 8-eurose väärtusega hõbedast meenemünt emiteeritakse 2019. aasta kevadel.

Kujunduskonkursi kuus parimat kavandit pälvivad auhinnarahad ning märgitud on järgmised tööd: Syret Kärdi ja Villem Sarapuu “Lina” (II koht), Elvo Jakobsoni “Roos” (III koht), Laura Merendi ja Karmo Järve “Muhk-Lohk” (IV koht), Roven Jõekääru ja Teemu Tressi “Müür” (V koht) ning Kert Jüriso “Roos” (6 koht).

Meenemünte kujundasid veel Kenneth Allik, Kersti Heile, Annika Hint, Linda Mari Hüvato, Anneli Kripsaar, Liina Lemba, Sigrid Liira, Mikk Tanel Oja ja Patrick Erik Zavadskis. Kavandid esitasid ka EKA kujunduskunsti tudengid Sirle Budris, Karolina Kapinus, Maarja Käsk, Olga Raag, Airi Sokk-Kaha.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud