Ilmus Maalivihik nr 2

Maalivihik nr 2

20. märtsil, 2023 esitleti EKA maaliosakonnas värsket trükist Maalivihik nr 2. 

Maalivihikute idee on ellu kutsutud soovist arendada erialast artikuleeritud mõtet ja sõnavara. Käesolev vihik sisaldab 13 autori lühitekste, mis on kirjutatud maaliosakonna 1. ja 2. kursuse tudengite ja õppejõudude poolt eriala teooria lugemisgrupi raames kevadel 2022.

Seekordse vihiku teemaks on värv. Tõuke teema valikule andis Derek Jarman’i raamat „Chroma“ ja sama autori film „Blue“. Hallis loenguruumis üksteisele tekste ette lugedes, tekkis soov nende värvitunnetuslike lugudega taaskohtuda ja neid teistegagi jagada. Need on intiimsed ja subjektiivsed elamused värvist, enamasti värvaine ja värvuse tajumisega seotud kogemused, seosed ja mälestused.

Maalivihikute sari on kavandatud perioodiliselt ilmuvate väljaannete seeriana. Käeolev vihik ootab järge juba sügisel. „Vihikute vihik“ nr 1 on planeeritud kaasajastatud maali erialase sõnaraamatuna.

Vihikus nr 2 kirjutavad: Elisa Margot Winters, Valerija Oja, Sander Karjus, Daria Morozova, Rebecca Norman, Elery Sallert, Marion Saarik, Marc Sauvageot, Tea Lemberpuu, Sirja-Liisa Eelma, Maria Hindreko, Liisa-Lota Jõeleht, Anna Škodenko

Idee algatajad Sirja-Liisa Eelma ja Anna Škodenko

Kujundaja Pärtel Eelmere

Keeletoimetaja Grethen Saar

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud