Ilmus Victor Papaneki klassikaline teos “Disain tegelikule maailmale”

Ilmus sotsiaalselt vastutustundlikule disainile aluse pannud Victor Papaneki teos. Raamat on saadaval nii EKA raamatukogus kui ka kõigis poodides. Raamatu tõlkis Triinu Pakk ja kirjastas Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus.

„Disain tegelikule maailmale“ (1971, täiendatud väljaanne 1984) püüab juhtida meid eemale raiskavast mõtteviisist moraalse ja keskkonnasõbraliku disaini suunas. See raamat on osa 1960. aastate lainest, kui tundlikud mõtlejad ärgitasid aktiivsemalt märkama ümbritsevaid keskkonnatagajärgi, mida põhjustab halb disain ja planeerimine. Omal viisil avas see raamat tee disainivaldkonna suunamuutustele, nagu rohelisem arhitektuur ja linnaplaneerimine, ning disainiliikumistele, nagu jätkusuutlik disain, põllumajanduse edendamine linnakeskkonnas, mitmesuguste aeglaste liikumiste lained (aeglane toit, turism, mood jne), kaasav disain, sotsiaalne disain ja kriitiline disain.

Victor Papanek (1923–1998) oli Austrias sündinud Ameerika disainer ja õppejõud, sotsiaalselt ja keskkondlikult vastutustundliku disaini eestkõneleja. Tema teiste raamatute hulka kuuluvad „How Things Don´t Work“ (1977, koos Jim Hennesseyga), „Design for Human Scale“ (1983) ja „Green Imperative“ (1995).
******************
Victor Papanek “Disain tegelikule maailmale”
464 lk, eesti keeles

Tõlkinud Triinu Pakk
Toimetanud Neeme Lopp ja Ruth-Helene Melioranski
Keeletoimetaja: Elen Pärt
Kujundanud Stuudio Stuudio

Hind EKA raamatukogus 15 €.

Jaga sõpradega:

Postitas Neeme Lopp
Viimati muudetud