Ionel Lehari ja Jakko Pitk on ETV uue ekraanigraafika autorid

Uus ETV visuaalne identiteet. Autorid on Ionel Lehari ja Jakko Pitk

ETV uue ekraanigraafika autorid on EKA meediagraafika õpejõud/erialajuht Ionel Lehari ja EKA kujunduskunsti õppekava meediagraafika vilistlane Jakko Pitk. Muusika on loonud Jaan Pehk ja Vaiko Eplik.

“Soovisime luua täpselt väljamõõdetud kujundite kaudu mulje igikestvast kulgemisest,” märkis graafika üks autoritest, Ionel Lehari.

ETV uue graafika läbivaks jooneks on aeg ja vaatajatele tuttavast ETV kellalogost on kasvanud laiem kujund – ajas liikuv kellavärk, milles peegeldub minevik ja olevik ning võimalus heita pilk ka tulevikku.

“Ühe teleprogrammi graafika on justkui nähtamatu, ent ometi on sellel suur roll, sest just graafika seob erinevad saated üheks tervikuks ja kannab telekanali identiteeti,” märkis ETV peatoimetaja Marje Tõemäe. “Sel sügisel võtsimegi selle suure sammu ette ja astume vaatajate ette uue ning värske näoga, mis on tõeliselt kaasaegne ja atraktiivne, tehtud Eesti parimate professionaalide poolt.”

Uus välimus tervitab vaatajaid iga ajal, lahendused peegeldumas saateklippides ning programmi kavades. Just ekraanigraafika sage nähtavus suurele auditooriumile tegi meediagraafika õppejõud Ionel Lehari sõnul ülesande eriti vastutusrikkaks. “Tuleb leida tasakaalupunkt tugeva graafilise iseloomu ning eripalgelise telepildiga sobituva neutraalsuse vahel”, selgitas ta.

Uue graafika loomisel said tegijad inspiratsiooni ka abstraktsest geomeetrilisest kunstist. Ionel Lehari toob esile eelkõige suprematismi ja konstruktivismi mõju. Lehari lisas: “Meie taotlus oli ka selgelt unikaalse lahenduse loomine, selle saavutamine lihtsate vormidega on keeruline väljakutse. Eelkõige on ETV uus ekraanigraafika aegumatu disainikeele näide, abstraktsel geomeetrial ja minimalismil on graafilises disainis alati oma koht olnud.”

Allikas: ERR

ETV 2021 ekraanigraafika 02
ETV 2021 ekraanigraafika 03
ETV 2021 ekraanigraafika 04
ETV 2021 ekraanigraafika 05
Ionel Lehari ja Jakko Pitki loodud ETV uue ekraanigraafika näited
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud