J. Holti 2024. a stipendium Diana Drobotile

 

Tänavuse Jaan Holti nimelise stipendiumi saab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse üliõpilane Diana Drobot lõputöö teemaarenduse ja aktiivse erialase tegevuse eest.

Arhitektuuritudengeid innustab juba 5. aastat antava stipendiumiga Eesti päritolu USA arhitekt ja Virginia Tech emeriitprofessor Jaan Holt. Stipendiumi eesmärk on toetada igal aastal ühe EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse eduka üliõpilase õpinguid, loomingulist tegevust ja enesearendamist. Stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Stipendiumikomisjoni kuulusid EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan dr Sille Pihlak, magistristuudiote juht prof Toomas Tammis ning 3D labori juhataja Martin Melioranski. Komisjoni hinnangul on Diana Drobot erialaselt ja ühiskondlikult aktiivne tudeng, kel jätkub julgust ja proaktiivsust võtta vastutusrikkaid ülesandeid.

Tema magistritöö “Sinking & Shrinking. Vajumisega kohanemine kahaneva Kohtla-Järve näitel” käsitleb tööstuslinnade kahanemise teemat ning uurib, millised on kahanemise ja postindustriaalse maastiku võimalikud tulevikustsenaariumid. Käsitletud on Kohtla-Järve linnaosi, kus tööstuse puhang ja maavaraline rikkus asenduvad alt tühjaks kaevatud maastiku, ekstreemse kahanemise ning maa alla vajuvate kortermajadega.

Komisjon pidas oluliseks tulevase arhitekti rolli kvaliteetsete ruumilahenduste tulevikustsenaariumite kujundamisel ja visualiseerimisel. Seetõttu otsustati peale põhjalikku kaalumist anda stipendium Diana Drobotile, kes on oma lõputöös teinud iseseisvaid uusi loomingulisi ruumilisi otsuseid, mis toob aktuaalsele ja probleemsele olukorrale uut kvaliteeti pakkuvaid lahendusi.

Jaan Holt on Virginia Tech Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse kauaaegne juht ja emeriitprofessor ning Eesti Kunstiakadeemia auliige. Ta on olnud pikaaegne Eesti arhitektuurihariduse toetaja, luues võimalused paljude meie arhitektide vahetusõpinguteks arhitektuurikeskuses alates 1992. aastast, kus on käinud õpetamas ja õppimas suur hulk kunstiakadeemia taustaga arhitekte.

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud