Joel Kopli on Aasta betoonehitis 2020 arhitekt

Arhitekt Joel Kopli. Laaneotsa maja

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2020” võitjad ning konkursi peaauhinna sai EKA vilistlane Joel Kopli (KUU Arhitektid) Laaneotsa maja eest Harjumaal.

Žürii leidis, et Laaneotsa maja on hoone, kus betooni on käsitletud delikaatselt ja asjatundlikult. Hoone sulandub maastikku, luues tervikliku elukeskkonna. Välispindadel on mänglevas dialoogis must puitlaudis ja valge betoon. Mõlemal materjalil on sarnane pinnaprofiil. Betoon on siseruumis esiplaanil, samas seob kõik erinevad materjalid ühte. Põranda- ja seinasisesed kommunikatsioonilahendused võimaldasid luua ja esile tuua puhtaid betoonpindu. Neutraalse värvi ja kareda iseloomu tõttu rõhutab betoon kaunilt teisi materjale.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Betoon, puit, teras ja klaas põhimaterjalidena loovad elegantse terviku. Välja joonistuvad võluvad ja läbimõeldud detailid, hoolikas ehitamine ja respekteeriv suhtumine materjali ning keskkonda.”

Eriauhinnad
– Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone. Ehitaja – Nordecon AS
– Toom-Kuninga 15 korterelamu, Tallinn
– Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimine

Arhitektuur ja sisearhitektuur
Arhitektuuribüroo JVR ja Stuudio Truus:
Kalle Vellevoog, Tiiu Truus, Andrus Andrejev, Martin Prommik, Lidia Zarudnaja, Annika Liivo 

Ajakirja “Ehitaja” eriauhinna sai Sillamäe linnavalitsus – Sillamäe rannapromenaadi tellijana.

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna sai korterelamu Torn projekteerija – Pikoprojekt OÜ.

Tänavu kahekümne esimest korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.
Tänavusele konkursile laekus 29 tööd. Konkursile sai esitada 2020. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

„Aasta Betoonehitis 2020” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Maarja Kask, Eesti Betooniühingust – Johannes Pello, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno Rebane, Aadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler, ajakirja „Ehitaja” peatoimetaja, Liivi Tamm ajakirja „EhitusEST” peatoimetaja, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto – ajakirja „Betoni” peatoimetaja.

KUU_Laaneotsa_52
KUU_Laaneotsa_64
Laaneotsa maja
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud