Kaasaegse fotokunsti kogumik „starter-KIT” Hooandjas

„starter-KIT” vajab Sinu abi!

„starter-KIT” on kord aastas ilmuma hakkav kaasaegse fotokunsti kogumik, mis keskendub fotokunsti erinevate väljendusvormide esitlemisele ning kohalike autorite tutvustamisele.

„starter-KIT” Hooandjas – tähtaeg 17. september! 

Eestis puudub iga-aastane, kollektiivse kaasaegse fotokunsti publikatsiooni avaldamise tava, seega on „starter-KIT” taasiseseisvunud Eesti (foto)kunstiajaloos esmakordne sündmus.

„starter-KITi” eesmärk on läbi füüsilise publikatsiooni anda noortele kunstnikele institutsiooniväline platvorm ning kaasajastada, laiendada ja teha kättesaadavamaks värske eesti (foto)kunst. „starter-KIT” on justkui ajastu peegel või kroonika, ent sõnade asemele on lugude jutustamiseks ja talletamiseks fotokunst.

Eesti (foto)kunstimaastikul on hetkel rõhuasetus monograafiate ning biennaali kogumike väljaandmisel, mis oma olemuselt ei peegelda kaasajas laiemalt toimuvat. Soovime seda muuta ja läbi „starter-KITi” luua platvorm, mis toob kokku üle-eestiliselt kaamerakultuuriga tegelevad kunstnikud ning laiendab diskursust fotoraamatu kui meediumi ümber.

Esimest kunstnike valikut iseloomustab suhestumine digitaalse keskkonnaga. Lisaks fotokunstnikele on esindatud ka igapäevaselt graafilise disaini, kollaaži, 3D ja performance’iga tegelevad kunstnikud. Autorid loovad teadlikult seeria, mille väljund on fotoraamat. Lisaks meediumile on ühendavaks lüliks ka etteantud teema. 2023. aasta teema on “vältides tühjust /avoid the void”.

Toeta eesti fotokunsti ja ole osaks ajaloost!

Hooandja:
https://www.hooandja.ee/projekt/starter-kit#tab-1-tab

Tutvu kunstnikega:
https://www.instagram.com/starterkitcollective/

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud