Kadri Mälgu ehe „Auvõlg“ anti üle Eesti Kunstiakadeemiale

Kadri Mälk "Auvõlg"

Kadri Mälk, käesoleva aasta 1. jaanuaril kõigest 64-aastasena lahkunud karismaatiline ehtekunstnik, jagas oma loomingulist pärandit 73 sõbra, sugulase ja institutsiooniga, kes said tänutäheks tähendusrikkaid killukesi tema sügavast ja rikkast loomingust.

EKA-le määratu on 58 mm pikkune ehisnõel „Auvõlg“, materjalideks nefriit, hematiitpärlid, smaragd, safiir ja valge kuld. Teos on loodud 2016. aastal ja oli eksponeeritud 2016. sügisel Niguliste muuseumis toimunud näitusel pealkirjaga „Testament“.
Tamara Luuk arvas koos näitusega trükivalgust näinud samanimelise raamatu saatesõnas, et „Nii kunstnik kui ka tema looming on elujanulisem ja sitkem kui kunagi varem, tehes selgeid, kõik-kaardid-laual käike aja seljatanu mõnu ja vabadusega“.
Kadri Mälk on raamatus fotona esitatud „Auvõla“ kõrvalleheküljele lisanud tähendamissõnad: „Me ei tohiks otsustada raamatu üle selle kaane järgi. Me ei tohiks otsustada naise üle ta kallima järgi. Kuid kunstiteoste hindamine käib nende kaasi ja kallimaid pidi.“

Kadri Mälgu ehisnõel „Auvõlg“ anti Eesti Kunstiakadeemiale üle testamendi täitmise käigus kunstniku lese poolt ning see võetakse peagi arvele EKA muuseumi ehte ja sepise alamkogus, kus on juba ees ootamas tema 1986. aasta diplomitöö „Veelinnud“ suuremõõtmelised filigraansed kavandid.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud