Kahe kuuga 9 teost – NOAR.EU ja Eesti Kunstiakadeemia edukas koostöö

Suvi 2017 oli noar.eu kunstikeskkonnale väga edukas ja tänu suurematele projektidele nagu näiteks Tallinn Art Week tõusis noore kunsti teoste müük märkimisväärselt. Eesti kunstiakadeemia ja NOAR koostöö raames leidsid uued omanikud järgmiste kunstitudengite teosed: Kristen Rästas (2 maali), Rebeka Vaino (maal), Riin Maide (graafika), Kelli Gedvil (maal), Katrina Kolk (maal), Tiiu Lausmaa (3 maali).

“Üheks põhjuseks, miks ostetakse tudengite teoseid on loomulikult hind, sest juba tunnustatud kunstnike teoste hinnad on kõrgemad omades kunstiajaloolist väärtust ning olles ka investeering. Tudengite puhul me sellist garantiid anda ei saa. Samas on ka kliente, kes spetsiaalselt soovivadki toetada noori kunstnikke, et nad ikka kunsti juurde jääksid, sest see ei ole lihtne valdkond. Mujal maailmas on tavaline kunstitudengite seast otsida ka neid tegijaid, kelle teosed tulevikus kunstimuuseumi näitustelt leida võib” sõnab NOAR platvormi üks asutajatest Andra Orn.

Noore Eesti Kunstiakadeemia tudengi Tiiu Lausmaa sõnul annab NOAR alustavale kunstnikule suurepärase võimaluse oma tööd kooliseinte piiridest väljapoole saada ja neid ka müüa. “Oma tööde turundamine on noorele kunstnikule tihtipeale kõige raskem osa: puuduvad õiged kontaktid ja ei tea kuidas täpselt alustada. NOAR teeb selle esimese sammu astumise lihtsamaks – soovitan teistelgi oma tööd sinna üles panna!”

Kunstikeskkond NOAR tutvustab noori kunstnikke ja tudengeid võrdväärsetel tingimustel juba tunnustatud kunstnikega, luuakse kunstniku profiil, teoseid on võimalik vaadelda ruumis, tellida tutvumiseks, osta järelmaksuga, kuid kuna tegemist on kureeritud keskkonnaga on tudengite ja noorte kunstnike nimede juures märgistus, et ka ostjad teavad, kellega tegu.

EKA ja NOAR koostöö raames toimub kord aastas Eesti kunsti tulevikutähtede konkurss, kus tutvustatakse laiemale publikule Eesti Kunstiakadeemia tulevikutalente ja publikul on võimalus valida oma lemmik publikuhääletuse kaudu. Üks olulisemaid rahvusvahelisi koostööprojekte on Baltikumi Noore Kunstniku Auhind, kus võistlustulle asuvad Eesti, Läti ja Leedu kunstiakadeemiate lõpetajad.

Teoste (piltide) autorid:

Kelli Gedvil. Washing the paintings II

Kristen Rästas. Mo(u)rning After

Katrina Kolk. Vaatemäng sünnitab polaarsust

Riin Maide. Mandala

Tiiu Lausmaa. Tantsija

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud