Avatud loeng: Antoine Picon

Asukoht:
Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20 Tallinn

Algus k.p.:
11.05.2017

Algusaeg:
18:00

Avatud Loengute sarjas esineb Harvardi ülikooli professor Antoine Picon loenguga “Arhitektuur ja materiaalsus: Vitruviusest digitaalse ajastuni”.

11. mail kell 18 esineb Kanuti Gildi Saalis EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel avatud loengute sarja raames Harvardi ülikooli kõrgema disainikooli arhitektuuri- ja tehnoloogia ajaloo professor Antoine Picon, kes keskendub oma loengus sellele, kuidas digitaalsed tehnoloogiad arhitektuuri ja linnu mõjutavad ning kuidas targad linnad efektiivsemaks ja säästlikumaks osutuvad. Kuulama on oodatud kõik arhitektuuri- kui disainitudengid, professionaalid ja lihtsalt huvilised; loeng on tasuta ja inglise keeles.

Antoine Picon on Harvardi ülikooli kõrgema disainikooli G. Ware Travelsteadi arhitektuuri- ja tehnoloogia ajaloo professor ning Pariisis asuva Ecole Nationale des Ponts et Chaussées’ teadusdirektor. Picon, kes on õppinud inseneriteadust, arhitektuuri ja ajalugu, keskendub arhitektuuri ja linnatehnoloogia ajaloole 18. sajandist tänapäevani. Ta on kirjutanud neli raamatut varamodernse ühiskonnakorralduse muutumisest tööstusajastuks. Viimasel ajal keskendub Picon oma teadustöös sellele, milliseid muudatusi on arvutid ja digitaalne kultuur kaasa toonud arhitektuuriteooriasse ja -praktikasse ning kuidas need ühtlasi linnaplaneerimist ja linnakogemust mõjutavad. Picon on ka Le Corbusier Foundation’i president.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Avatud Loengute sarja raames Tallinnasse esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada kõige värskemaid vaatenurki arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte vallas toimuvale. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Antoine Piconi kohta lähemalt: http://www.gsd.harvard.edu/person/antoine-picon/

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond
Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee

https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Anna tulemisest teada: FB event link 

Lisainfo: Pille Epner / arhitektuur@artun.ee / +372 642 0071

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud