AVATUD LOENG: ENRIC RUIZ-GELI. It’s all about particles

Asukoht:
Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20 Tallinn

Algus k.p.:
05.10.2017

Algusaeg:
18:00

5. oktoobril kell 18 peab Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20) hooaja esimese Avatud Loengu “It’s all about particles” hispaania arhitekt Enric Ruiz-Geli, kelle innovaatilisus hoone energiatõhususes, kliimamuutustest tulenevatest muutustest ehituskunstis, ja ka arusaam hoonest molekulaarsel tasemel on inspireerinud maailma juba pea veerand sajandit.


Rohkelt tunnustatud Ruiz-Geli tegeles bio-arhitektuuriga juba kümme aastat tagasi ning on ühena vähestest bioarhitektuuri printsiipidest lähtuvaid maju ka valmis ehitanud: tema Barcelonasse kavandatud, 2010. aastal valminud hoonel on täispuhutav nutifassaad, mis reguleerib majja pääsevat päikesevalgust ja temperatuuri. Ruiz-Geli viimaste aastate projektidest on tuntuim ehk koostöö elBulli restoranist uut toiduteaduskeskust arendava tippkoka Ferran Adriàga, et luua toidukultuuri tulevikulabor, mis esindaks ka arhitektuurivaldkonna homset päeva.

Enric Ruiz-Geli asutatud Barcelona interdistsiplinaarne arhitektuuribüroo Cloud 9 tegeleb projektidega nii arhitektuuri kui kunsti vallas, lisaks digitaalsete protsesside ja tehnoloogiliste materjalide arendamisega. Ruiz-Geli ja Cloud 9 projektid ulatuvad lavakujundustest ja hoonetest installatsioonide ja patentideni, koostöös erinevate partneritega.

Enric Ruiz Geli on rahvusvaheliselt tunnustatud teadlane ja disainiinnovatsiooni rakendaja, kelle tuntumate tööde hulka kuuluvad orgaanilise vormiga ökoloogiline ja futuristlik Villa Nurbs Empuriabravas, elBulli Foundationi peakoka Ferran Adria elu-ja töölabor Cap de Creus, üliökonoomselt ehitatud Net Zero Building jpt.

Avatud Loengute sarja raames jõuavad Tallinnasse põnevad arhitektid ja linnaplaneerijaid – nii teoreetikuid kui praktikuid – kõikjalt üle maailma. Kuulama on oodatud kõikide Eesti koolide tudengid – olgu siis arhitektuuri, urbanistika, sisearhitektuuri, robootika, disaini või vabade kunstide valdkonnast; samuti juba tegutsevad professionaalid, õppejõud ning lihtsalt arhitektuuri- ja ruumihuvilised – samuti kõik, kes kaaluvad arhitektuuri õppima asumist. Avatud loengud on alati tasuta ja inglise keeles.

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond on arhitektuuri avatud loenguid korraldanud 2012. aastast alates – igal õppeaastal astub Tallinnas erialase publiku ette kümmekond valdkonna omanäolist praktikut ja hinnatud teoreetikut. Avatud loengute sarja kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

Loeng saab teoks tänu Hispaania suursaatkonna toetusele.
Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Anna tulemisest teada: FB sündmuse link

Lisainfot: Pille Epner / arhitektuur@artun.ee / +372 642 0071

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud