Avatud loeng: Kristy Balliet (BairBalliet)

Asukoht:
Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20

Algus k.p.:
01.12.2016

Algusaeg:
18:00

Juba neljapäeval esineb Tallinnas Avatud Loengute sarja raames arhitekt Kristy Balliet

1. detsembril kell 18 esineb Tallinnas Kanuti Gildi SAALis EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarja raames arhitekt Kristy Balliet (arhitektuuribüroo BairBalliet), kes tegeleb mahuga arhitektuuris, uurides, kuidas uued töövahendid arhitektide tööd muudavad. Sel aastal Veneetsia arhitektuuribiennaalil USA paviljonis Detroidi linnaruumi probleemidega tegelenud Balliet’ loeng kannab pealkirja “Beyond Volume” ning kuulama on oodatud nii arhitektuuritudengid, professionaalid kui lihtsalt ruumihuvilised.

Kristy Balliet on arhitekt ja dotsent Ohio State ülikooli Knowlton’i arhitektuurikoolis. Hetkel juhendab ta Lõuna-Kalifornia arhitektuuriinstituudis (SCI-Arc) disainistuudiot. Ta on BairBalliet kaasasutaja ja spekulatiivseid arhitektuurseid meediume uuriva üritustesarja Possible Mediums Project’i kaasalgataja. 2006-2011 oli ta Viini rakenduskunstiülikoolis Greg Lynni abiprofessor. Seal algatas ta siiani toimiva IoA Sliver galerii ja üritustesarja ning andis välja kogumiku “Visual Catalog: Greg Lynn’s Studio”. Ta on lõpetanud Philadephia ülikooli ja UCLA arhitektuuris ja linnaplaneerimises.

Kristy Balliet’ sõnul huvitab teda arhitektina hetkel peamiselt vorm ja maht: see, kuidas arhitektuursed elemendid – seinad, põrandad, pinnad – loovad arhitektuurse mahu ning kuidas need mahud omavahel suhestuvad, olgu see siis ruumi suhe teise ruumiga, aatriumi suhe tervikhoonega, väliruumi suhe siseruumiga. Ka BairBalliet projekt kohe lõppeva Veneetsia arhitektuuribiennaali USA paviljonis keskendus mahule kui arhitektuurimeediumile.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Kristy Balliet’ kohta lähemalt: http://www.kristyballiet.com/

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond.
Kuraatorid: Sille Pihlak, Siim Tuksam
www.avatudloengud.ee
https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

Anna tulemisest teada: https://www.facebook.com/events/689625214539926/

Lisainfo:
Pille Epner / arhitektuur@artun.ee / +372 642 0071

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimine Avatud loengud