Ene-Liis Semperi rahvusvaheline meistriklass “Ekspeditsioon Narva”

Foto: Madlen Hirtentreu
Asukoht:
Narva

Algus k.p.:
28.02.2022

Lõpp k.p.:
06.03.2022

28.02–06.03 toimub EKA stsenograafia professori Ene-Liis Semperi eestvedamisel rahvusvaheline meistriklass “Ekspeditsioon Narva”, mis lõppeb pop-up näitusega 4. märtsil.

 

Töötuba leiab aset EKA heade partneritega Pariisi ENSAD, Helsingi Uniartsi ja Vilniuse Kunstiakadeemiast koostöös. Kursust juhendab lisaks Ene-Liis Semperile ka Patrick Laffont de Lojo ENSADist ja töötoa toimumisele aitab kaasa EKA doktorant Maria Hansar ja EKA kujundliku mõtte labori juhataja Madlen Hirtentreu.

 

Ene-Liis Semper eelseisvast workshopist: “Narva on üks veidra ajalise nihkega linn. Lisaks kunagisele barokk-linnale, mis on tänaseks täiesti kadunud, on seal ju ka vanad tööstushiilguse jäägid, mis moodustavad tänases pandeemilises-kokkutõmbuvas maailmas kummalisi ja uurimist väärivaid maastikke. Seega, see ongi sõna otseses mõttes ekspeditsioon. Me läheme Narva, me uurime kohalikke olusid, me töötame kohapetsiifiliste installatsioonide või videote kallal, me teeme kokkuvõtted ja pop-up näituse Narva Eesti Majas.

Meistriklass “Ekspeditsioon Narva” on loomeuurimuslik retk endise tööstuslinna varemetele. Töö sisaldab ekskursiooni piirilinn Narva ajalukku, kujundliku mõtte seminari, kohaspetsiifilist tööd endistes Kreenholmi ja Baltijetsi tehastes ja pop-up näitust meistriklassi lõpus. Mõned märksõnad, millega tegeleme on tsükkel, mälu, aeg, ruum, tootmine.”

 

Kursus leiab aset ERASMUS programmi raamistikus, tegemist on esimese lõimitud rahvusvahelise projektiga (BIP), mille viib läbi EKA.

Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu1
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu2
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu3
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu6
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu5
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu11
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu8
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu7
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu12
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu4
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu9
Ekspeditsioon Narva_foto Madlen Hirtentreu10
Narva. Fotod: Madlen Hirtentreu
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Stsenograafia Üritused