Krulli kuma

Asukoht:
Krulli kvartal

Algus k.p.:
11.05.2023

Algusaeg:
21:00

Lõpp k.p.:
14.05.2023

Krulli kvartal, Eesti Kunstiakadeemia tudengite valgusinstallatsioonid
11.–
14.05.2023

Eesti Kunstiakadeemia tudengid avavad Tallinn Music Week´i linna programmi raames valgusinstallatsioonide näituse Kalamajas asuvas Krulli kvartalis, sissepääsuga Kopli tänav 70a. Kvartal on oma nime saanud seal pikalt tegutsenud a Franz Krull´i metalli- ja masinatööstusettevõttelt, mille tootevalik oli väga mitmekesine. Sinna  kuulusid näiteks malm- ja terasvalutooted, aurukatlad, -masinad, ja isegi auruvedurid ning rahva seas populaarsust kogunud tootlikuks disainitud viinatootmisaparatuur. 

EKA tudengite valgusinstallatsioonid hingestavad kunagi elus olnud  ja oma peatset uut funktsiooni ootavaid mastaapseid ja sakraalselt mõjuvaid muinsuskaitse all olevaid endise tehase hooneid. 

Krulli kvartal oma põnevas arendusfaasis on ärkamas taas ellu. TMW algusega juhatatakse sisse esimene hooaeg, mil kvartal on oma terviklikkuses üldsusele esmakordselt avatud. Spetsiaalselt Krullile loodud valguse ja heli integratsioonis sünnib kogemus, kus külastaja rändab läbi terve Krulli kvartali ning samal ajal oma elu mälestuste. Nende kuma võtab kuju, imendub, aurab, voolab, lainetab, sillerdab, helgib ja paistab läbi. Unustamatu tuleb ilmsiks, selle hoidja akendesse tekib taas elu. Aegadetagune lugu helendab kui valgusallikas, hoides ja kaitstes nii sisemisi kui väliseid peegeldusi, valgustades põnevat teed tulevikku.

Osalevad tudengid: Saskia Krautman, Frank Kuresaar, Karl Perens, Triin Indlo, Madli Rööp, Eva Maria Põldmäe, Triinu Väikmeri, Kadri Vahar, Anna Minchenkov, Aasa Ruukel, Elle Lepik, Vivian Ilves, Katriin Maitsalu, Laura Susanna Lätte ja Annika Emilie Viigand.

Kursuse juhendaja: Elo Liiv

Valgusraja arhitektuurse valgustuse on loonud MTÜ Valgusklubi

Näituse avamine toimub 11.05.2023 kell 21:00
Installatsioonid on nähtavad öisel ajal, peale päikese loojangut

Täname toetajaid: KULKA, Tallinn Music Week, MTÜ Valgusklubi, MicroWatt OÜ, Meeskond OÜ, Krulli Kvartal AS.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Arhitektuuri­teaduskond