kunst ja linn

Asukoht:
Telliskivi loomelinnak

Algus k.p.:
18.12.2022

Algusaeg:
12:00

Lõpp k.p.:
18.12.2022

“Kunst ja linn” – happening-lavastus Telliskivi Loomelinnakus – kutsub külla ja uurima, mida kunst ja loovus teevad kaasaegses kapitalistlikus linnas. Kuidas kasutatakse loovust ja kunsti tänapäeva linnade loomisel, kes on loovklass ja kuidas loomelinnakust osa saada?

EKA urbanistika ja arhitektuuritudengid kutsuvad kõiki võtma erinevaid rolle, mis tegelevad loovuse küsimustega, kutsudes mängijat nägema Telliskivi loomelinnakut läbi seitsme erineva tegelase pilgu. Millisena näeks endise tehase pensionil tööline seda kohta tänapäeval, kui salatehase üksluise tööga tsitadell on avanenud mitmekülgseks loomekülaks, mille ümbert müürid vaikselt kaovad? Kuidas on olla kunstnik galeriis, mis ei esinda enam kunstiruumi väärtust kriitilise jõu või antiteesina, vaid toimib pigem pisikese osakesena suuremas loomingulises supis? Või kuidas saaks hiljuti Eestisse kolinud noor disainer siseneda piirkonda loova tööjõuna, mitte pelgalt tarbijana? Jne jne.

Kui oled valmis mängima, siis kohtume Telliskivis pühapäeval, 18. detsembril kell 12-15. Tule võida koos meiega: parimatele mängijatele ootavad ees imelised auhinnad!

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Keiti Kljavin
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskondUrbanistika NäitusedÜritused