Linnamudelite stuudio kutsub: “Päike tõuseb Ida-Virust, tuleviku Eesti servast”

Asukoht:
EKA peasissepääsu ees

Algus k.p.:
16.05.2023

Algusaeg:
15:00

Lõpp k.p.:
16.05.2023

Kas soovid olla kursis Eesti urbanismi viimaste arutelude ja teemadega?

Urbanistika ning arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengid kutsuvad näituse teekonnale.

Kohtume 16. mail, kell 15.00 EKA peasissepääsu ees. Tegemist on eluaseme kursuse “Linna mudelid” lõpuhindamisega, mida juhendasid urbanistid Kristi Grišakov ja Keiti Kljavin.

Päike tõuseb Ida-Virust, nagu pealkiri viitab, on silmapiiril lootus paremale ja õiglasemale tulevikule. Esitatud katsetuste ja projektide eesmärk on kajastada Eestimaa serval asuva maakonna arenguväljavaateid. Tutvume Ahtme ja Järve linnaosade ning Kiviõli linnaga, kus ekstraktivistliku tootmise monofunktsionaalsus on põhjustanud väljakutset  väljarändest tingitud elamispindade ülejäägile tähelepanu pöörama. Uurides erinevaid Ida-Virumaa asulate (mitte)materiaalsete aspektidega seotud teemasid, põhinevad meie projektid kohapealsel analüüsil ja uurimusel, asulate taasleiutamisel ning kahanemise, kohanemise ja taaskasutamise lähenemisviiside ümbermõtestamisel.

Mõned meist tegelevad olemasolevatele ruumi tüpoloogiatele ja vormidele uute lähenemisviiside otsimisega, sidudes rajatisi vastavalt praeguste elanike tegelikele vajadustele. Teised üritavad linnades peatunud aega taaskäivitada või näha uusi elamisviise hargmaiste kogukondade jaoks.

Tudengid:

Aleyna Canpolat, Alp Eren Özap, Axelle Boireau, Diana Drobot, Ishrat Shaheen, Jim Wolff, Kalina Trajanovska, Larisa Illetterati, Maria Laura Bendezu Ulloa, Martin Sepp, Noa Ruijten, Simon Baguette.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Urbanistika TöötoadÜritused