Meediagraafika tudengid teavitasid üldsust pärilikust verehaigusest

Meediagraafika tudengite poolt loodud installatsioon "Okasroosike". Kadriorg, Tallinn
Asukoht:
Tallinn, Tartu, Haapsalu, Rakvere, Põltsamaa, Narva, Kuressaare, Viljandi

Algus k.p.:
12.04.2021

Lõpp k.p.:
22.04.2021

Mitmete Eesti linnuste juures sai kuni 22.aprillini vaadelda Kunstiakadeemia tudengite poolt loodud väliinstallatsiooni. Installatsioon on inspireeritud Okasroosikese muinasjutust ning juhib tähelepanu veritsushaiguste olemasolule ja mõjule ühiskonnas.

Eesti Hematoloogide Selts koostöös Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tallinna Lastehaiglaga korraldas 12-22. aprillini veritsushaigustele tähelepanu juhtiva kampaania, mille raames sai üle Eesti näha Okasroosikese muinasjutust inspireeritud Kunstiakadeemia tudengite loodud väliinstallatsioone, osaleda virtuaalsetes töötubades ja loengutes ning kuulata taskuhäälinguid nii meedikute kui ka patsientidega. Kampaaniaga sooviti veritsushäirete olemasolu ja mõju ühiskonnas rohkem teadvustada.

Regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja dr Mariken Rossi sõnul otsustati seekord võtta ette laiem kampaania ning kaasata ka Kunstiakadeemia tudengid, kes innovatiivse lähenemise abil esitlevad Eesti linnuste ja losside juures veritsushaiguse mõju inimesele läbi muinasjutumaailma.

„Tudengid esitasid ligi kümmekond erinevat ja väga andekat veritsushaigustele tähelepanu pööravat loomingulist lahendust, mille hulgast valisime välja sobivamad, mis võiksid inimesi kõnetada ning teemasse paremini süvenema panna,“ ütles Ross.

Kuna veritsushaigused on ajalooliselt seotud losside ja aadlisooga ning mingis mõttes sümboliseerivad müüti hemofiilia ja siniverelisuse seotusest, siis olid valitud installatsioonide asukohtadeks just Eesti lossid ning linnused. Kampaania raames paigutasid kaheksasse Eesti linna väliinstallatsioonid, mis juhivad tähelepanu veritsushäiretele, installatsioonidega sai alates 12. aprillist tutvuda nii Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Rakveres, Põltsamaal, Narvas, Kuressaares kui ka Viljandis. 17. aprillil.

Eriala juht Ionel Lehari arvates oli ühisprojekti kogemus väga positiivne ning on veendunud, et tulevikus  meediagraafika erialal lisandub taolisi koostööprojekte veelgi.

Juhendaja: Kerstin Raidma
Tudengid: Mart Erman, Karl Kristjan Kits, Kaspar Kallaste, Inga Protassova, Jakko Pitk.

 

Allikas: Regionaalhaigla

1
2
3
4
default
6
default
8
9
10
11
12
13
14
Meediagraafika tudengite poolt loodud installatsiooni "Okasroosike" näited
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andrei Špakovs
Viimati muudetud

Visuaalne kommunikatsioon