Mihkel Ilus “Kuuse asemel” Vaal galeriis

Asukoht:
Vaal galerii, Tartu mnt 80d

Algus k.p.:
14.11.2013

Lõpp k.p.:
30.11.2013

Hea kunstisõber!

Olete oodatud Mihkel Ilusa näituse “Kuuse asemel” avamisõhtule neljapäeval, 14. novembril algusega kell 18 Vaal galeriis.
Näitus on avatud 15.-30. novembrini.

See näitus ei esinda ühest seisukohavõttu, kuid hindab Lunastaja kulunud kujundit ümber olevikku. Selle jaoks ei ole ühtainsat võtit ega selget narratiivi. Elektromehhaanilistest masinatest ning kohati labasuseni stiliseeritud maalidest tekkiv ruumitervik avaneb külastajale kihthaaval, ja kunstnik on kihtidesse sügavuti minekuks andnud vastakaid juhtlõngu. Samas väike antinoomia lisab vürtsi.

Mihkel Ilus on uue põlvkonna maalikunstnik, kes on silma paistnud oma jõulise autoripositsiooni poolest luues suuremastaabilisi ambitsioonikaid tervikuid. Teda iseloomustab  jäägitu pühendumine maalikunstile, samas väljub Ilus kõhkelmatult harjumuspärasest maalipraktikast. Ta tegeleb maalikunstiga laiendatud väljal kasutades selleks julgelt erinevaid meediume, maastikke, mahtusid. Näitusel „Kuuse asemel“ on taas kunstniku fookus ruumil.

Mihkel Ilus lõpetas 2010. aastal Tartu Ülikooli maalikunsti osakonna ning jätkab õpinguid Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppes. 2012 pälvis Mihkel Ilus Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Eduard Wiiralti stipendiumi. 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Maal Näitused