Näitus “Pas de 11: Rännak varvaskingadel”

Foto: Maike Tubin
Asukoht:
Põhjala Tehas

Algus k.p.:
18.06.2021

Lõpp k.p.:
20.06.2021

Ingrid Kruusmägi ja Hanna Sterni kureeritud näitus-rännak “Pas de 11: Rännak varvaskingadel” 18.-20. juuni Põhjala Tehases.

Sündimas on Eesti Kunstiakadeemia kunstnike, disainerite ja Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli loojate koostöönäitus, et tänu Tallinna Balletikooli 11 baleriini teekonnale tuua publikuni  balletimaailma maagili ning lavatagune pool.

Projekt sai küll alguse mõttest luua unistuste ja balletiteemaline näitus, mis tänaseks jõuabki vaatajateni installatsioonide, valgus-, heli-, foto- ja filmikunsti kaudu, kuid protsessi käigus mõistis kuraator Kruusmägi, et tegu on millegi palju märgilisemaga – noortele loomeinimestele  vaheldusrikka ja inspireeriva koostöö võimalusega.

Näituse loomise kaudu saavad noored kunstnikud keskenduda oma loomingule, et sisendada veel tugevamat usku kultuuri valdkonnas tegutsemiseks. Kultuuritöö pole pelgalt hobi, unistused saavad eesmärkideks ja eesmärgid saavad reaalsuseks, sõltumata finantsilisest kindlustundest.

Näitus tiimis on nii EKA endiseid kui praegused tudengeid, Hanna Stern (kunstiteadus ja visuaalkultuuris), Andra Junalainen (fotograafia), Anna Ovtšinnikova (fotograafia), Freda Purik (stsenograafia), Kadri Vahar (moestilistika) ja  Karola Kaugema (maal).

Näituse “Pas de 11: Rännak varvaskingadel” koduleht

Näituse Hooandja link

Näitus Instagramis

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

FotograafiaKunstiteadus ja visuaalkultuurMaal Näitused