
Viinistu Tünnigalerii
Algus k.p.:
23.05.2026
Algusaeg:
14:30
Lõpp k.p.:
11.06.2026
23. mail kell 14.30 avavad EKA klaasi- ja keraamika eriala II kursuse tudengid Viinistu Tünnigaleriis näituse “Samal ajal samas kohas”.
Aega, mida iseloomustavad pinged, kiirus ja haprus, piiritleb kohalolu vahepealne ruum. 12 klaasi- ja keraamikaosakonna tudengit avavad materjalide, kehade ja olemisviiside vahelisi läbirääkimisi. Pole olemas ühtset vaatenurka. Kokku saavad vastuolulised lähenemised. Kuidas oleme seotud protsessidega? Jätame jälgi ja moondume ajas, see on paratamatus. Tahtlikult ja tahtmata peame lahinguid – siis jälle otsime rahu. Mis tingimustel jagavad olendid ühtset ruumi? Lähedus ei tähenda alati mõistmist, kontakt koosolemist. Sümbioos pole tingimata kõrvutiolek ja parasiitlus sõltuvus. Kooseksisteerimine on keemia. Lahustav sina ja lahustamatu mina. Ja vastupidi.
Näitusel osalevad: Antigone Doron-Sornin, Lee Saarepera, Maria Ivanova, Karl Otti, Daniela Treviño, Martin Kõiv, Stina Preiman, Kirke Vahar, Una Poriete, Olivia Jegorov, Ellen Schleyer, Helen Vinogradov
Juhendajad: Kaja Altvee, Kateriin Rikken
Näitus jääb avatuks kuni 11. juuni.
Avatud:
Kuni 31. mai R-P 11-18
Alates 1. juuni E– P 11–18
Näitust toetavad: Viinistu Kunstisadam, Lexplast, EKA Üliõpilasesindus, Põhjala, Peetri Lõheäri, High Voltage, Capra Saun, Käbliku, Coca Cola, Juhan Kivitoa