Näitus “tänaVRuum”

Näitus "tänaVRuum"
Asukoht:
Tööstuse 52c, Põhja-Tallinn, Tallinn

Algus k.p.:
23.08.2022

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
28.08.2022

Sel nädalal toimub Garaaž49 galeriis tänavaruumi näitus, mis võtab luubi alla Tallinna tänavate puudused. Eelmisel nädalal sai projekte näha ka linnaruumifestivalil “Tulevik on täna/v”, mis toimus Rävala puiesteel. 


Näitus kajastab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite tänavastuudio projekte. Läbi virtuaalreaalsuse saavad linna kasutajad tutvuda Tallinna kesklinna oluliste ristmike ideelahendustega, mis järgivad edumeelsemate Euroopa linnade planeerimispõhimõtteid. Läbilahendatud projektid on sündinud Eesti arhitektide ja linnaplaneerijate juhendamisel (Raul Kalvo, Tõnis Savi, Marek Rannala – Tallinna rattastrateegia 2018-2028). Näitusel esitletakse neid VR keskkonnas, mille osas pakkus tudengitele tehnilist tuge EKA VR Labor.


Kõik linnaelanikud kasutavad linnaruumi ühel või teisel moel. Ent siiani näeme ülevalt-alla planeerimistrende, mis muudavad linna autokeskseks. Järjest rohkem võtavad linnaplaneerimise teemadel sõna nii poliitikud, arhitektid kui ka kodanikud. Õnneks on linn päevakajalise teemana muutumas sagedasemaks, ent muutusi meid ümbritsevas infrastruktuuris on raske märgata. Millised saaks olla Tallinna tänavad, kui autoliiklus ei ole enam prioriteet? Tule vaata järele!
Näitus avatakse koos AVAMISPEOGA 23.08 kell 18.00.
Meeleolu hoiab üleval Garaaž49 oma resident DJ SILIKAAT. Näitus ja kohvik on avatud Garaaž49 galeriis 24.-27. augustil kell 14-20.00
 

NÄITUS ON TASUTA!

 

Näituse kuraatorid:
Eneli Kleemann
Liisa Østrem
Marie Anette Veesaar
Mia Martina Peil
 
Näituse koostööpartnerid:
Garaaž49, Eesti Kunstiakadeemia, EKA VR Labor, Mektory XR Keskus
Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Linnakantselei.
Linnafruumifestival Facebookis
Garaaž49 Facebookis
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Arhitektuuri­teaduskond Näitused