NITHIKUL NIMKULRAT Valge mets Hop Galeriis

Asukoht:
Hop galerii, Hobusepea 2, Tallinn

Algus k.p.:
20.05.2016

Lõpp k.p.:
30.05.2016

NITHIKUL NIMKULRAT 

Valge mets

20. – 30.05. 2016
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Neljapäeval 19. mail kell 17.00 avatakse HOP galeriis Nithikul Nimkulrati näitus „Valge mets“.

„Valge metsa“ kasvatamine algas 2008. aasta juulis Islandil Reykjavikis, kui Nithikul töötas kunstnikuna residentuuris Islandi Visuaalkunstnike Assotsiatsioonis (SÍM). Inspiratsiooni otsides mööda maad ringi reisides ning kogedes Islandi imelist maastikku, tekkis tal küsimus – Miks pole Islandil puid? Erinevalt Islandist on Soomes – riigis, mis asub Islandiga samal kontinendil – rikkalikult metsa, mis ümbritseb inimesi igapäevaselt. Tekstiilikunstniku ja disainerina, kes oli Soomes elanud üle kümne aasta, oli Nithikul sellest nähtusest lummatud. Olles teemat edasi uurinud, sai ta teada, et Island on püüdnud oma metsi taaselustada, kuid tugeva tuule ja vähese päikese tõttu kasvavad puud väga aeglaselt (ainult 5cm aastas). Selleks, et nende missioonile ideeliselt kaasa aidata, valmis töö „Kask“. Selle loomisel on kasutatud pabernööri kui Soome metsade toodet selleks, et kujutada kasvavate puude või Islandi metsade algust. Pärast kaht aastat, mis kulus „Kase“ loomiseks, on Nithikul metsa jätkuvalt kasvatanud.

Sellest ajast alates on „Valge mets“ aeglaselt kasvanud. Aeglane kasvamine kannab keskkonnateemalist sõnumit – kuigi „Valge metsa“ kasvatamisprotsess nõuab tohutult aega ja kannatust, võtab tegeliku metsa kasvamine veel palju kauem aega, nõuab suuremaid jõupingutusi ja ühist panus.

„Valge mets“ on olnud eksponeeritud Berliinis (2012) ja Londonis (2013). Nüüd saab seda näha Tallinnas – linnas, kus see on kasvanud praegu.

Nithikul Nimkulrat on tekstiilidisaini professor ning Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna juhataja. Nithikulile on omistatud teaduskraadid Doctor of Arts (2009) ja Master of Arts (2002) Aalto University School of Arts, Design and Architecture (Soome) ja bakalaureusekraad Chulalongkorni Tööstusdisaini Ülikoolis (1997, Tai). Rahvusvaheliselt on ta eksponeeritud oma töid üle kümne aasta ning töötanud teadurina ja õppejõuna ülikoolides Soomes, Suurbritannias ning nüüd Eestis.

Tänud: Piret Valk.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital. 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Tekstiilidisain Näitused