Paraja temperatuuriga bassein: II kursuse maalinäitus

Asukoht:
ARS projektiruum

Algus k.p.:
24.05.2023

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
09.06.2023

Kolmapäeval, 24. mail 2023 kell 17.00 avatakse Tallinnas ARSi projektiruumis (Pärnu mnt. 154) EKA  maali eriala II kursuse tudengite ühisnäitus „Paraja temperatuuriga bassein”.

Näitusel osalevad: Karola Ainsar, Luis Bruder, Maria Hindreko, Sander Karjus, Daria Morozova, Rebecca Norman ja Elisa Margot Winters

Paraja temperatuuriga bassein on metafooriks eri autorite küllaltki kontrastses tundeskaalas tehtud teostele, mis kokku voolates annavad kõigile basseinis viibijaile enam-vähem paraja olemise. Üksikult on kõik erinevad, aga üheskoos olles keegi ei domineeri. Tulevikunägemuste asemel on looritatud ettevaatlikkus, bravuuri asemel kõhklused. Küsimuste kõrval kohtab vaataja ka autorite soovi olla mõistetud. Suureformaadilistel maalidel näeme nii saladuslikku sümbolismi, meditatiivset vaikelulisust, rahvuslikku identiteedikriisi, metafüüsilise ruumi mängulisust, argielulisi kordusi, rekonstrueeritud mälupilte ja virtuaalajastule tunnuslikku hübriidset pildikeelt.

Ühiseks alguspunktiks kõigile näitusel osalejatele sai 200 x 300 cm suurune tühi valge lõuend, mille igaüks täitis valitud teemal ja teostuses. Suur formaat oli selle ülesande ainus tingimus, peites endas palju lahendamist vajavaid küsimusi.

Suureformaadilist maali on keerukam maalida. Suur formaat eeldab rohkem planeerimist, ettevalmistust ja pikalt läbimõeldud töökorraldust. Suur formaat toob esile maalija nõrgad ja tugevad küljed. Suur formaat on ebatäpsuste osas andestavam. Suur formaat pakub paremat üldistust. Suur formaat kehtestab end füüsiliselt. Suured pinnad vajavad rohkem tähelepanu. Suurel formaadil muutub teostus nähtavamaks. Suurel formaadil avardub lahenduste valik. Suur formaat võimendab kõike kui suurendusklaas. Suur formaat on nii tehniliselt kui teoreetiliselt põhjalik operatsioon maali materjaliga.

Näitus jääb avatuks kuni 9. juunini ja seda on võimalik külastada E–R kell 12.00–18.00.

Tudengeid juhendasid Mihkel Ilus, Anna Škodenko ja Tõnis Saadoja.

Näituse graafiline disain Pille-Riin Valk ja Oliver Udeküll.

Näitust toetavad: Eesti Kunstiakadeemia maaliosakond, Rott/Rat, Eesti Kunstiakadeemia, ARS kunstilinnak, Põhjala Pruulikoda, Purtse Pruulikoda, AS A. Le Coq.

Näitust korraldab Eesti Kunstiakadeemia maaliosakond. Kontakt: kristi.kongi@artun.ee

„Paraja temperatuuriga bassein” / Pool with moderate temperature
kuulub Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali / Grad Show TASE ´23 satelliitprogrammi.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Maal Näitused