Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäitus Sfäärid 2. osa

Asukoht:
Kultuurikatla koridoriklubi

Algus k.p.:
31.05.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
16.07.2018

Tallinna Graafikatriennaaliga kaasnevate ürituste kavasse on alates 1998. aastast kuulunud noorte- ja üliõpilasnäitused. Tallinna XVII Graafikatriennaali noortenäituse „Sfäärid“ eesmärgiks on uurida kaasaegse inimese olukorda, kasutades selleks sfääri kui kontseptuaalset metafoori. Filosoof ja kultuuriteoreetik Peter Sloterdijk väidab, et sfäärid on inimesele käepäraste vahenditega loodud hübriidsed ja sümboolsed tegelikkused, kooseksisteerimise ruumid, mis võimaldavad inimestel inimestena eksisteerida. Kogu elu leiab aset meile tähendust ja immuunsust pakkuvate, kaitsvate membraanide sees.

On kolme tüüpi sfääre. Mullid on mikrosfäärid ja sotsiaalse eksistentsi väikseimad ühikud, mille moodustavad düaadilised suhted kahe entiteedi vahel. Gloobused on kõikehõlmavad makrosfäärid, mis püüavad endas üheks tervikuks liita kõik individuaalsed erinevused. Vaht on vertikaalselt ja horisontaalselt kõrvuti asetsevate mikrosfääride habras ning kihiline kogum. Mulle vahus iseloomustab kaashaprus – kui üks mull lõhkeb, siis mõjutab see ka ümbritsevaid.

Noortenäitus toimub kahes osas. Teine osa avatakse 31. mail, kell 18, Kultuurikatla koridoriklubis ning see jääb avatuks 16. juulini. Näitusel osalevad kunstnikud – Valentin Alizer, Ann Pajuväli, Mark Antonius Puhkan, Irma Isabella Raabe, Kadi Reintamm, Elina Saat, Kristina Mirjam Villand ja S3+A1 (Delija Thakur, Helga Aliis Saarlen, Elise Roos ja Patrik Olejňák). Näituse kuraatorid on Eve Kask ja Oliver Laas. Näituse kujundaja on Delija Thakur, graafiline disainer Kerli Virk.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Graafika NäitusedSisseastujale