Tim Daniel Suvi & Anu Antsi Galerii Metropolis

Asukoht:
Galerii Metropol, Vana-Kalamaja 46, Tallinn

Algus k.p.:
06.01.2024

Lõpp k.p.:
07.02.2024

7. veebruarini on Galerii Metropolis avatud
Tim Daniel Suvi & Anu Antsi näitus “Still Alive”*
Aasta esimeseks näituseks on Metropoli esinema kutsutud kaks oma loometee alguses olevat väga erinevat kunstnikku, kes varasemalt üksteist tunda ei saanudki. Mõlemad tegelevad keeruliste olukordadega inimese peas – mured psüühikaga, nende mõju hingele ja kehale ning tagajärgedega toimetulemine. Näituse pealkiri vihjab, et positiivne plaan on võimalik ja kunstil on seejuures võib-olla lisegi määrav roll.
Tim Daniel on Eestis sündinud venelane, kes valis oma perekonnanimeks “Suvi”. Hetkel õpib ta Eesti Kunstiakadeemias skulptuuri ja installatsiooni erialal ja kunstiga tegelebki peamiselt teraapilise eesmärgiga (ta võrdleb oma alateadlikku loomeprotsessi hingest prügi välja viimisega).
Metropolis esitlusele tulev väike näitusekomplekt võtab kokku pika ja raske peatüki kunstniku elust, mille kohta ta ütleb:
“Ma sain teada kui õrn saab olla inimese psüühika. Ma ei osanud enam eristada reaalsust ja luululist fantaasiat. Ma kukkusin iseenda loodud põrgu. Ma olen sealt välja roninud. Ma olen ikka veel elus.”
Näha saab vastandlikke äärmusi visualiseerivat installatiivset kooslust ekspressivselt sümbolistlikest maalidest ja skulptuuridest.
Anu Antsi õpib alles Tallinna Kunstigümnaasiumi 10. klassis, kuid on teinud kunstiliselt küpse valiku ja tegelenud oma elu halvavate hirmude nurkasurumisega parimaid kontseptuaalsese kunsti tööriistu kasutades. Tema foto- ja videoinstallatsioon on ümbertöötlus Lihula Muusika- ja Kunstikooli lõputööst, kus ta seostab hirme kontrollimatute korduvate unenägudega, mis ärkvelolekusse kaasa tulevad ja tavaolukordades tegutsemist määrama hakkavad.
Kutsume vaatama ja vaimutervist silmas pidama!
Plakati autor: Tim Daniel Suvi
Galerii Metropol asub Kalamajas Vana-Kalamaja tänava merepoolses otsas. Avamise järgselt näituse külastadamiseks võtke ühendust otse kunstnikega või leppige enne tulekut galeriiga telefoni teel kellaaeg kokku (52 17 649 / 53 75 06 62). Sõnumi saab eelnevalt saata ka sotsiaalmeedias. Kohale jõudes palun helistage uksekella.
Lisainfo:
Tim Daniel Suvi 55500347, tim.suvi@gmail.cominstagram.com/tim_suvi_art/
Anu Antsi anuantsi@gmail.com
Kaarel Kütas 5217649, kaarel.kytas@gmail.com või Triinu Jürves triyrves@gmail.com
FB: Metropol galerii
IG: metropolkapp
Metropol NOBA kunstikaardil: noba.ac/et/galerii/galerii-metropol-6m2-metropol-kapp/
* still alive – inglise keeles „ika (veel) elus”, aga ka videomängu „Portaal” kultuslikuks kujunenud lõputiitrite ajal kõlav laul (2007)
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Installatsioon ja skulptuur Näitused