Trükise „Tallinna vanalinna jätkusuutlik haldamine ja eksponeerimine” esitlus

Asukoht:
EKA aatriumis

Algus k.p.:
06.06.2023

Algusaeg:
13:00

Lõpp k.p.:
06.06.2023

EKA ja AS Tallinna Sadam paluvad teid projekti lõpparuande alusel valminud trükise esitlusele 6. juunil kell 13.00 EKA aatriumisse.

„Tallinna vanalinna jätkusuutlik haldamine ja eksponeerimine”

Tutvustame ka 2023. aastal sõlmitud AS Tallinna Sadam ja EKA vahel sõlmitud koostöölepingu plaane. Uus teadusprojekt keskendub Paldiskile kui Eesti mereväravale, pärandi alasele koostööle Helsingiga ja Tallinna vanalinna funktsionaalsusele.

Kolme aasta jooksul viis EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakond ühistöös paljude osalistega läbi kaasava uuringu, kuidas hallata Tallinna vanalinna nii, et pärand oleks hoitud ning kõik asjaosalised rahul. Laia haardega uuring hõlmas nii turismi, pärandikaitse, linnaplaneerimise valdkondi kui ka kogukonna õiguste arvestamist.

Ajalooline keskkond ei ole toode. See on eelmiste põlvkondade pärand, mis on antud meile hoida ja mille meie peame andma edasi tulevastele põlvedele. Pärand ei püsi iseenesest, seda tuleb hoida ja korrastada, vahel ka uuendada. Seega sõltub kogu turismisektor väga suurel määral sellest, kuidas läheb meie muinsuskaitsel, ja meie pärandi käekäik sõltub omakorda sellest, kui lugupidavalt me seda tarbime.

2019. aastal sõlmisid AS Tallinna Sadam ja Eesti Kunstiakadeemia koostöölepingu teadusprojekti “Tallinna vanalinna jätkusuutlik haldamine ja eksponeerimine” läbiviimiseks.

Autorid: Triin Talk, Raul Kalvo, Liis Ojamäe, Katrin Paadam

Projektijuht: Riin Alatalu

Tellija: AS Tallinna Sadam

Toimetaja: Pille Epner

Keeletoimetaja: Kristel Ress

Kujundaja: Kristo Kooskora

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Kunsti­kultuuri teaduskondMuinsus­kaitse ja konserveerimine NäitusedÜritused