Ühisnäitus “Platoni telk” ja “Mitte siin ja mitte päris seal” 

Asukoht:
ARS, stuudio 53/98

Algus k.p.:
17.05.2024

Lõpp k.p.:
19.05.2024

ARS Kunstilinnak stuudio 53/98 17.05.–19.05.2024 

Avatud R–P 12.00 – 20.00 

Avamine reedel 17.05 kell 18:00 

EKA Animatsiooni ja Uusmeedia tudengid on kuulanud, salvestanud, lõiganud, transformeerinud, visualiseerinud ja lavastanud helisündmuseid ARS Kunstilinnaku Stuudio 53/98 pinnale kõigile kogemiseks. 17.05 avatakse pidulikult näitus, kus 24 kunstnikku

käsitlevad heli kui kunstimaterjali, luues nii mõjuvõimsaid audio-visuaalseid installatsioone kui ka tundlikuma iseloomuga kuulamiskogemusi, ammutades inspiratsiooni erinevatest allikatest, sealhulgas elusloodusest, seeneniidistiku kasvust, jalgpallistaadioni traditsioonidest, killustunud klaasmaterjalist, keskkonnamuutustest, kriuksuvatest mänguasjadest ja tehnoloogia diskursusest. 

Kunstnike looming on esitatud kaheosalisel ühisnäitusel: Animatsiooni MA abstraheeritud visioonide alkoovist kerkinud “Platoni telk” (Stuudio 53), kus on näha heliloomingut ja animatsioonikunsti ühendavaid teoseid, kui ka eriilmeliste ruumide helikogemust lahtimõtestav näitus “Mitte siin ja mitte päris seal” (Stuudio 98), kus kohtame Uusmeedia helikunsti õpingute mooduli tudengeid lahtiharutamas isiklikke tähelepanekuid helide seotusest ruumidega ja asukohtadega. Näitus on avatud vaid kolmel päeval pikendatud lahtiolekuajaga. 

Näitus sai alguse kahest paralleelselt toimunud EKA heliõppele keskenduvast kursusest: Bruno Quasti juhendatud “Helidisain” Animatsiooni osakonnas ja Sten Saaritsa juhendatud “Helikunst ja ruumilised helikatsetused,” mis on osa Uusmeedia helikunsti ühendatud kursuste programmist. 

Kunstnikud: Ako Allik, Julia Virkki, Melina Unterhauser, Meret Stockhecker, Nils Geffre, Ott Kattel, Yiyang Sun, Chia-Hui Lei, Christopher Stephen Galinos, Leo Mourey, Lukas Wind, Melissa Noack, Shunyuan Yao, Valerie Sarle, Vilmos Peter, Lyza Karoly Jarvis Juhendajad: Bruno Quast, Sten Saarits 

Graafiline disain: Christopher Stephen Galinos 

Näitust toetavad Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstnike Liit 

ARS: https://www.arsfactory.ee/ 

EKA Animatsioon: https://www.artun.ee/et/erialad/animatsioon/ 

EKA Uusmeedia: https://www.artun.ee/et/erialad/uusmeedia/

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

AnimatsioonUusmeedia Näitused