Videomängude muuseumi interaktiivne näitus “Infinite Lives”

Algus k.p.:
19.05.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
19.05.2018

Rahvusarhiivi filmiarhiiv avab videomängukultuurile pühendunud kunstniku Camille Laurelli ja tema juhendatava Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna tudengitega Rahvusarhiivi galeriis 10.-19. maini interaktiivse videomängude muuseumi, kus erinevalt traditsioonilisest muuseumist saavad külastajad eksponaate kasutada ehk videomänge mängida.

1980. aastate lõpul muu maailma eeskujul Eestis juuri ajama hakanud videomängude subkultuur kui tehnoloogia, meelelahutuse ja kultuuri kontrapunkt on oluline ja omanäoline ajalooetapp, mis tulenevalt geopoliitilisest olukorrast arenes Ida-Euroopas omasoodu. Prantsuse päritolu kunstnik Camille Laurelli on tegelenud videomängude subkultuuri uurimise ja taaselustamisega ning keskendub Eestis resideerudes just Ida-Euroopa videomängukultuuri jäädvustamata eripäradele.

Kuus päeva avatud videomängude muuseum saab teoks tänu Camille Laurellile ja tema juhendatavatele Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna tudengitele. Muuseumis on mängimiseks välja pandud erinevaid videomängukonsoole ning hulganisti elektronmänge 1980. aastate lõpu- ja 1990. aastate algusperioodist, lisaks eesti esimene arvutimäng “Kosmonaut” ning kaasaegsed kodumaised mobiilimängud. Vabas vormis vestlusõhtutel arutletakse videomängukultuuri erinevate tahkude üle ala ekspertide ja mänguritega ning muuseumi lõpetab Muuseumiöö raames toimuv videomängupidu, kus parimad mängijad saavad auhinnatud ning mänguturniiride kõrvale pakutakse kosutuseks nostalgiamaigulist kehakinnitust.

Videomängude muuseumi avamisega kutsub Rahvusarhiiv üles inimesi, kelle kodualbumites võiks leiduda eelmise sajandi lõpust fotosid, kus kasvõi kogemata jäädvustatud videomängudega seonduvat, annetama ajaloolise väärtusega materjale arhiivile säilitamiseks.

Näituse programm ja ajakava:

10.05 kell 18.00 Videomängude muuseumi avamine
14.05 kell 18.00 Vestlusõhtu “Videomängude ajalugu ja kollektsioneerimine”. Vestlevad Raiko Puust (Videogamers.eu), Rainer Peterson (podcast “Puhata ja mängida”) ja tehnoloogiaajakirjanik Martin Mets.
16.05 kell 18.00 Vestlusõhtu “Videomängud kui (e-­)sport”. Vestlevad Andri Allas (Level1 eestvedaja ja MängudeÖÖ peakorraldaja), videomängude ajakirjanik, aktivist ja hobivõistleja Jan Pillav ning Andrei Trefov (Wastsports tegevjuht).
19.05 kell 18-23.00 Videomängupidu!

Rahvusarhiivi galerii (Maneeži 2, Tallinn) on videomängude muuseumi ajal avatud E-N kell 11.00-20.00, Muuseumiööl (19.05) 18.00-23.00.

Täname:
Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna I kursus (Anneli Kripsaar, Sigrid Liira, Mari Hüvato, Patrick Erik Zavadskis, Villem Sarapuu, Elisabeth Juusu, Paul-Hendrik Piho, Tatjana Stürmer, Roven Jõekäär, Kersti Heile, Laura Merendi, Syret Kärt, Karmo Järv, Stenly Poks, Kenneth Allik; juhendaja Camille Laurelli)
Eesti Kunstiakadeemia
Level1
Creative Mobile
International Game Developers Association Estonia
Ants Saar
“Puhata ja mängida”
VideoGamers.eu
MO5
ARSi maja
Prantsuse Instituut Eestis
Elshopo
Hanno Soans
Anna Škodenko
Jesús María Rodríguez Santos
Fabrice Croux
Jérémie Cortial
Margot Olesk
Indrek Köster
Laura Kuusk
Tomáš Javůrek
Tõnis Kenkmaa
Philippe Dubois
Triin Tamm

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Fotograafia NäitusedÜritused