Karin Bachmann konkursi “Teadus 3 minutiga” võitjate hulgas

Foto: Pille Epner

Teaduste akadeemia poolt korraldatava konkursi “Teadus 3 minutiga” 2022 finaalis võitis EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava doktorant Karin Bachmann ühe viiest preemiast. Lisaks sai Bachmann Novaatori eripreemia artikli “Linna elurikkaks muutmine on vaid otsuse küsimus” (Novaator, 1. veebruar, 2022)eest.

Karin Bachmann on maastikuarhitekt ning tema töö peakirjaks on “Rikas linn, vaene linn”. Bachmann on varem õppinud EKA magistriastmes urbanistikat, erialapraktikuna büroos Kino keskendub ta koos kolleegidega poollooduslike koosluste temaatikale: kuidas looduslikke protsesse linna haljasalade toimimisse kaasata ja kehtivaid haljastusnorme mitmekesistada.

Eesti teaduste akadeemia on korraldanud konkurssi „Teadus 3 minutiga“ 2015. aastast alates. Konkursi ja sellele eelnevate koolituste peamine eesmärk on pakkuda Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste noortele teadlastele (doktorandid ja vastsed doktorid) praktilist teaduskommunikatsiooni kogemust. 3-minuti konkurss annab osalejatele võimaluse tutvustada oma teadustööd laiale auditooriumile.

Märtsis valmivad võitjate loengutest videoklipid, mida näidatakse aprillis ja mais Eesti televisiooni saates «Terevisioon» ja teadusportaalis Novaator. Viimases saavad vaatajad valida ka oma lemmiku.

Finaali jõudis 17 doktoranti ja noorteadlast, kellest galal osales 14. Võistlejad pidid oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud