„Kas oleme nüüd lähedasemad?“ EKA Galeriis 4.05.–27.05.2017

4. mail kell 18.00 avab EKA Galerii uue näituse, Laura Cemini ja Lena Schwingshandli “Are we closer now?”/ “Kas oleme nüüd lähedasemad?”

Näitus käsitleb intiimsust ja selle erinevaid väljendusvorme. Kunstnikud tegelevad teemadega nagu isiklik ruum ja lähedus võõraste vahel ning uurivad, kuidas mõõta lähedust. Kumbki kunstnik vaatleb teemat veidi erineval viisil – Laura Cemini tööd on analüütilisemad, Lena Schwingshandl käsitleb võõristust poeetilisemas võtmes. Üheskoos loovad nad ruumi, kus mõõdetakse nii füüsilisi kui vaimseid vahemaid ning kus on võimalik jälgida sageli ebamugavat teise inimesega lähedaseks saamise protsessi.

Laura Cemin (1992) on noor Itaalia kunstnik, kelle looming jääb dokumenteerimise, fotograafia ja performatiivsuse piirialadele. Käesoleva aasta juulis lõpetab ta Itaalias Brescias asuva LABA kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppe. Ta on õppinud ERASMUS vahetusüliõpilasena semestri Eesti Kunstiakadeemias.

Lena Schwingshandl (1994) on noor Viinis sündinud kunstnik. Ta on Linzi Kunsti- ja Disainiülikooli fotograafia kolmandal kursusel ning hetkel õpib ERASMUS vahetusüliõpilasena Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonnas.

Näitus jääb avatuks 27. maini.

Graafiline disain: Ran-Re Reimann.

Kunstnikud ja galerii tänavad: Andre Joosep Arming, Laura Kuusk, Laura Toots, Marko Nautras, Reimo Võsa-Tangsoo, EKA fotoosakond, EKA graafikaosakond.

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud