Keiu Maasik „Kadunud sõbrad“ EKA Galeriis 1.06.–22.06.2017

Neljapäeval, 1. juunil kell 18.00 avab Keiu Maasik EKA Galeriis (Vabaduse väljak 6/8) näituse “Kadunud sõbrad”, mis on kahe õe, kunstniku Keiu ja näituse kuraatori Kaisa ühisprojekt, mis räägib sõprade kaugenemisest läbi ühe sõpruskonna loo.

Foto- ja videonäitus räägib sidemete nõrgenemisest, seostades protsessi täiskasvanukssaamisega. Dokumentaalsed kaadrid teismelise elust äärelinnas, läbilõige hoonetest üksikelamu rajoonis ning suured ostukeskused nende lähistel toovad ilmsiks universaalse protsessi – sõprade kadumise ning selle põhjused.

13.06 kell 18.30 toimub koostöös Tallinna Teisipäeva ja Tallinn Art Weekiga galeriis lisaüritus.

Kuraator: Kaisa Maasik
Graafiline disain: Anna Kaarma

Keiu Maasik (s. 1992, Tartu) on Tallinnas tegutsev foto- ja videokunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala bakalaureuseõppe ning jätkab hetkel samas magistriõpinguid. Tema eelmine näitus “Oma mälu kaardimajas” toimus 2017. aastal Hobusepea galeriis ning käsitles dokumenteerimise ja mälu vahelisi seoseid.

Kaisa Maasik (s. 1994, Tartu) on Tallinnas tegutsev kunstnik, kelle peamiseks tehnikaks on foto- ja videoinstallatsioon. Ta on hetkel lõpetamas Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonnas bakalaureuseõpet. Kaisa Maasik on alates 2016. aastast Umbrella Grupi liige ning samal aastal alustas ta koostööd Ave Vellesaluga, nende näitus “Don’t go faking my art” käsitles autoriõiguste temaatikat. Ta esimene kuraatoriprojekt oli Umbrella Grupi teine näitus “Tegelt on teisiti”.

 

Näitus on saanud teoks tänu CNC Stuudio, Eesti Kultuurkapitali, Eesti Kunstiakadeemia, Laserstuudio, Maa-ameti ja Perioodika Repro OÜ toetusele.

Tänud: Kreete Alasoo, EKA fotograafia osakond, Kristiina Kams, Madis Kurss, perekond Maasik, Jarmo Nagel, Martin Teder, Tarvo Hanno Varres, Reimo Võsa-Tangsoo.

 

Näitus jääb avatuks 22. juunini.

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud