„Kleepuv hetk“ EKA Galeriis 23.03.–14.04.2018

23. märtsil kell 18.00 avatakse EKA Galeriis Tšehhi kunstnikeduo Anna Slama ja Marek Delongi uue näituse “Kleepuv hetk / Sticky moment”.

Näitus on avatud 14. aprillini.

“Kogu see materjalimassiiv on ajas muutuv, iga uue hetkega on minus uus kujutis – mu olemise erinevad rütmid, erinev hing samas peegelduses. On see üldse peegeldus? Ehk on see mu tõeline mina, minu hingeseisund ja selle väljendus – paljastatud ja hinnangutele avatud… Olla teiste poolt hinnatud on privileeg – ometi üritasin end sellest säästa, luua enda jaoks maagilise hetke, ainsa, milles end elusana tunnen. Kuid ei, sel ei lasta juhtuda. Ma olen nii ärevil, see ei lõppe kindlasti mitte kunagi. Ma vaatan ja katsun seda pidevalt, kas nii peabki, kas ma ikka käin õiget rada? Mul on tunne, et ma ei püsi enam koos, palun aita mind. Aita mul end kokku võtta, ma olen nii ebakindel, näita mulle, et sinus on armastust…“

Anna Slama ja Marek Delong on Tšehhi päritolu kunstnikeduo. Anna Slama on lõpetamas magistriõpinguid Stockholmis Konstfackis, Marek elab ja töötab Prahas. Koostööd alustasid kunstnikud Tšehhis Brno Kunstiakadeemias õppides. Viimastel aastatel on Anna ja Marek loonud oma teosed erinevates linnades ning tervikuks ühendavad nad oma loomingu alles näituseruumis. Mareki ja Anna loomingut iseloomustavad märksõnad nagu fantaasiamaailmad, romantiline illusoorsus, lüüriline sensuaalsus ja empaatiline pinge. Sageli loovad nende teosed maagiliste rituaalide või muinasjutulise õhkkonna, milles tegutsevad üleelusuurused koletised tekitavad omamoodi ehmatavaid ja teraapilisi deviantartist tuttavaid hallutsinatsioone. Kunstnikud leiavad, et kunstiese pole pelgalt representatiivne, vaid sel on ka oluline väljenduslik väärtus. Niisiis juhivad nad oma teosed n-ö teenindavast rollist tagasi tähelepanu keskmesse.

www.marekdelong.com
www.annaslama.com
Instagram: @marek_delong, @annxtrw

Graafiline disain: Stuudio Stuudio

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud