„KÕVERRUUM“ EKA Galeriis 04.03.–02.04.2016

Ground control to Major Tom, I can hear my inner room.

Näitus kutsub külastaja teekonnale läbi ruumi, aja ja subjektiivsuse. Täpsemalt pöörab näitus tähelepanu kohtadele, mis tekitavad neis viibides limbo või liminaalsuse tunde, viies justkui kõrgendatud teadvuse seisundisse. Nimetame neid veidraid kohti elukäänakuteks – nad on kõhedad alad, mis tekitavad vahepealsuse … ebatavalise paiknemise tunde. Need alad kutsuvad tagasi vaatama, pöörduma teiste võimalike kordade poole ja toetavad kriitilist kaugenemist.

Veidrad kohad on lummavalt köitvad, kuid samas ka hirmutavad ja jubedad (kummaliselt tuttavad). Meie odüsseia seob kokku kehastunud kujutlusvõime, ühiskondliku korra ja ruumi loomise, näidates, kuidas need üksteist vastastikku määratlevad. Näitusele kaasatud kunstiteosed uurivad radikaalselt erinevaid arusaamasid kohast, tõlgendades põhimõisteid nagu identiteet, agentsus ja normaalsus.

Osalevad kunstnikud:

Tallinna Vangla kinnipeetavad

Flo Kasearu

Mihkel Kleis

Triin Pitsi

Lilli-Krõõt Repnau

Paco Ulman

Ingel Vaikla

Vello Vinn

Kristina Õllek

Graafiline disain: Ott Kagovere

Tänud: Reimo Võsa-Tangsoo, Ott Kagovere, Merilin Talumaa, Aksel Haagensen, Maret Miljan, Aljona Toporkova, Patrick Laviolette, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool ja uurimisprojekt Culturescapes in transformation: towards an integrated theory of meaning making

Toetaja: Saku õlletehas

Partnerid: Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Tallinn Music Week

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud