Kunsti ja disaini eriala doktorant Tanel Randeri näituse eelretsenseerimine 2. mail kell 16.00 Tartu Kunstimajas


2. mail algusega kell 16.00 toimub Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) monumentaalgaleriis EKA kunsti ja disaini eriala doktorant Tanel Randeri 12. aprillil avatud näituse “NO BORDERS – NO DIFFERENCE?” (“Piire pole – Vahet pole?”) eelretsenseerimine. Näitus kuulub Tanel Randeri doktoritöö loomingulise osa juurde. 

Näituse eelretsensendid on prof Marco Laimre (Eesti Kunstiakadeemia) ja dr Magdalena Radomska (Adam Mickiewiczi Ülikool, Poznan).

Olete oodatud üritusel osalema!

————-

NO BORDERS – NO DIFFERENCE?
(Tanel Randeri näitus „Piire pole – Vahet pole?“)

Näitus lähtub ümbritsevast neoliberalistlikust piirivabadusest, milles Ida-Euroopa Läänest enam formaalselt ei eristu. Läbi kõikehõlmava depolitiseerimise on see erinevus jõudnud müüdi tasemele ja Ida-Euroopast on saanud unustatud muinasjutt. Filosoof Ovidiu Tichindeleanu on kirjutanud, et praegune Ida-Euroopa on põhimõtteliselt eimiski – kui see üldse midagi on, siis pigem lootus kui tegelikkus, ja pigem minevik kui tulevik. See seisukoht peaks motiveerima uue Ida-Euroopa diskursuse teket, sest senine on lähtunud vaid lootusetusest ja Lääne perspektiivist, ning sumbunud „endise Ida ja endise Lääne“ paradoksidesse. Kui Ida-Euroopa on eimiski, siis ei seisne selle olemus milleski nähtavas ega positiivses, vaid pigem puudumises ja välistatuses. Seetõttu ei peaks uus diskursus põhinema kindlal territooriumil või taastama endisi piire või rangelt nende sees püsima, vaid arendama käesolevast „piirivabast“ olukorrast lähtuvat piiriülest kriitilist ja dekoloniaalset positsiooni.

Kõik näitusetööd põhinevad mõnel reaalsel või sümboolsel piiritsoonil, nad kritiseerivad „piirivaba“ olukorda ja esitavad küsimusi ning seisukohti, mis võiksid toetada uut Ida-Euroopa diskursust.

Näitus on avatud alates 12.04. kuni 05.05.13. Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis.

https://www.facebook.com/events/364394517012086/
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud