Kunstiakadeemia tunnustas oma tublimaid

Eesti Kunstiakadeemia tunnustas eilsel aastalõpuüritusel Von Krahli teatris oma tublimaid kolleege ja andis välja loomepreemiad ning teaduspublikatsioonipreemia.

2015. aastal asutatud loomepreemiat antakse välja igal aastal loometegevusega tegelevate teaduskondade õppejõududele, so arhitektuuri-, disaini- ja vabade kunstide teaduskondades. Loomepreemia eesmärk on esile tõsta ja tunnustada EKAs õpetavate kunstnike, disainerite ja arhitektide loomingut. Teaduskonna nõukogu saab esitada kuni kolm oma valdkonna preemia kandidaati. Loomepreemia võitjad otsustas žürii koosseisus: rektor Mart Kalm ja nelja teaduskonna esindajad maali dotsent Kristi Kongi, sisearhitektuuri dotsent Edina Dufala-Pärn, nahakunsti professor Lennart Mänd ja kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi nooremteadur Karin Vicente. Preemiaks on 2000-eurone lähetus kunstikeskusesse rektori fondist.

2017 aasta tegevuste eest võitsid loomepreemiad:

arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendusprojektide koordinaator Pille Epner ja õppejõud Kaja Pae 
näituse “KES LOOB LINNA?” kureerimise eest

klaasikunsti professor Mare Saare
2017. aasta aktiivse näitustegevuse ning Eesti klaasikunsti pikaajalise järjepideva arendamise eest

fotograafia dotsent Reimo Võsa-Tangsoo
isikunäituse “Vahetu vaevatasu / Immediate Gratification” ning pedagoogilist tööd toetava loomingu eest

Loomepreemiale olid nomineeritud veel arhitektuuriteaduskonnast Karli Luik ja Kalle Komissarov, disainiteaduskonnast Kristi Kuusk ja Ingrid Allik ning vabade kunstide teaduskonnast Marge Monko ja Merike Estna.

Kunstiakadeemia teadusnõukogu andis neljandat korda välja teaduspublikatsioonipreemia, mille sai graafika dotsent, nooremteadur Oliver Laas 2017. aastal ilmunud kõrgetasemeliste teadusartiklite eest.  Auhinnaks on 1800 eurot.

Preemiale nomineeriti ka Ingrid Ruudi ja Renee Puusepp.

Kunstiakadeemia kollektiiv tunnustas ka tublimaid kolleege, kes selgusid töötajaskonnas läbi viidud hääletuse tulemusel:

Aasta tulija – Dagmar Raide
Energiast ja uutest mõtetest pakatav ning oma valdkonnas tugev professionaal – seisab hingega EKA inimeste eest. On kiiresti sisse elanud, meeldiv suhtleja ning alati abivalmis. Tajub hästi oma rolli organisatsioonis, julgeb vastutust võtta ja mõtleb kaasa, kuidas EKA-t paremaks muuta. Seisab inimeste eest, tunneb reglemente, suhtub akadeemia elusse kirglikult.

Aasta kolleeg – Reimo Võsa-Tangsoo
Suurepärane õppejõud, pühendunud Kunstiakadeemia töötaja, igakülgne kaasamõtleja akadeemia arengus. Ta on alati olemas mitte ainult fotograafia eriala, vaid ülejäänud EKA tudengite jaoks, seda alates aastast 2003.
Lisaks oma kunstnikupraktikale on Reimo olnud asendamatuks jõuks lugematute näituste tehniliste teostuste lahendamisel. Reimo on alati inimlik ja lugupidav nii kolleegide kui tudengite suhtes ning väärib igati tunnustamist oma pühendunud panuse eest Eesti Kunstiakadeemias ja kunstiväljal. Ta on väga lojaalne kolleeg, kes kannab suurepäraselt Eesti Kunstiakadeemia väärtusi. Reimo Võsa-Tangsoo ei vaata kella, kui tarvis on abistada tudengeid või pidada maha oluline vestlus uue maja, õppekava või tudengite tööde või muu sisulise üle. Tema abivalmidus ning kompetents on asendamatud mitte ainult fotograafia osakonna dotsendi ja (digilabori) meistrina, vaid kogu Eesti Kunstiakadeemia tudeng- ning töötajaskonnale.

Aasta kolleeg – Elisabeth Kuusik
Arusaaja, meeldiv, nõudlik, näeb suurt pilti ja mõtleb ette. Tunneb EKAt ja tema hingeelu ning oskab erinevate valdkondadega seotud teemasid süvendatult lahendada.

Aasta juht – Kristiina Krabi-Klanberg
Toob uut juhtimiskultuuri EKAsse. On tõstnud Avatud Akadeemia uuele tasemele ja teinud nähtavaks. Väga inimlik ja võimekas juht.  Kristiina on tegus juht kõigi parimate juhi omadustega. Suhtub mitte ainult oma osakonda, vaid kogu EKA üldistesse eesmärkidesse suure põhjalikkusega, vaatab julgelt tulevikku ning panustab kõigesse, mis vajab uuendamist. Avatud Akadeemia on tema juhtimisel tegus ja tubli.

Aasta meeskond – personaliosakond (Dagmar Raide ja Marika Kopõlova)
Kvalitatiivse edasimineku loonud meeskond EKAs, mille mõju on näha.  On lühikese ajaga käivitanud mitu uuendust, alati abivalmid, säravad, asjatundlikud ja suhtluses väga meeldivad! Mõlemad töötajad kohe sobivad EKAsse!  Hingega ja osavalt EKA perekonnaliikmete eest seisev ja hoolitsev/hoidev meeskond.  Dagmar Raide ja Marika Kopõleva on mõlemad uute inimestena hästi kollektiivi sulanud, töötavad tugeva tiimina, kes on tõstnud personalitöö uuele tasemele. Osakonda on hea sisse astuda, sest seal ollakse postitiivsed, sooja suhtumisega ja abivalmid.

Aasta tegu – “Hea õpetamise seminarid” (Kristiina Krabi-Klanberg, Anne Pikkov, Maarin Ektermann, Lia Toro, Dagmar Raide, Kadri Tammik)
Suurepärane ettevõtmine, kus EKA õppejõud saavad oma hääle ja mõtted kuuldavaks teha, kogemusi vahetada/jagada ning lisaks teadmisi ja tarkusi spetsialistidelt väljapoolt maja.  On loonud kogukonna ja platvormi, kus saab EKAs õpetamise teemasse süveneda ja seda ühiselt mõtestada. Tänu sellele vaatame teineteisele silma. Tore, et kunstnikeks olemise kõrval on ka õpetamisest rääkima hakatud ja olulised teemad arutelu võimaldavas vormis on nö lauale toodud. Kindlasti jätkata!

Lisaks ülaltoodud võitjatele nimetati hääletuses veel hulgaliselt teisigi kolleege:

Aasta tulija nominendid:
Andres Ojari, Kristjan Eichler, Maarja Mõtus, Marge Monko, Kadri Tammik, Kaja Peltola, Merike Rehepapp, Kristiina Krabi-Klanberg, Robert Luig, Sandra Nuut, Tiia Pley, Toomas Mäelt.

Aasta kolleegi nominendid:

Age Adler, Kadri Tammik, Piret Valk, Andres Ojari, Kaido Kruusamets, Anne Pikkov, Kaja Kruusamägi, Ruth Petersoo, Karin Vicente, Sandra Mell, Helen Jürgens, Kristi Kuusk, Sandra Nuut, Hilkka Hiiop, Kristiina Krabi-Klanberg, Solveig Jahnke, Jan Skolimowski, Kristjan Mändmaa, Tiia Pley, Jens Andreas Clausen, Lennart Mänd, Ulvi Uulimaa-Margus, Kadi Karine, Pille Teppan, Urve Sinijärv, Maria Jäärats, Lia Toro, Mari Armei.

Aasta juhi nominendid:
Andres Ojari, Kirke Kangro, Andres Tammsaar, Anne Pikkov, Kristjan Mändmaa, Dagmar Raide, Lennart Mänd, Edina Dufala-Pärn, Lia Toro, Elviira Mutt, Lilian Hansar, Indrek Sirkel, Marge Monko, Kaja Kruusamägi, Mart Kalm, Piret Valk, Solveig Jahnke, Urve Sinijärv.

Aasta meeskonna nominendid:
Anne Pikkov & Co, materjalikunstnikud (klaasikunst, ehte- ja sepakunst, keraamika), Avatud Akadeemia, ehtekunsti tiim, moedisaini osakond, graafilise disaini tiim, muinsuskaitse ja konserveerimise osakond, haldusosakond, personaliosakond, IT osakond, hea õpetamise seminari korraldajad, keraamika osakond,  raamatukogu,klaasikunstnikud, rahandusosakond, Rauaniidi töörühm, teadus- ja arendusosakond, õppeosakond, vabade kunstide teaduskonna koordinaatorid, installatsiooni ja skulptuuri osakond.

Aasta teo nominendid:
Arhitektuuriteaduskonna ja Merko projekt „Lõpetamata linn“, Chr. Ackermanni Toomkiriku altariseina uuringud ja tellingute projekt, EKA nurgakivi ja uue EKA maja ehitus, EKA rahvusvaheline suvekool, mänguasjad elevantidele, Hea õpetamise seminarid, institutsionaalne akrediteerimine, kullatud rist Jõelähtme kirikule, rahvusvaheline 3D saviprintimise töötuba keraamika osakonnas, Umbrella grupi näitus „Tegelikult on teisiti“, Rauaniidi töögrupi tegemised, EKA sai TOP 200 QS World University rankingusse.

Palju õnne kõigile tunnustuse puhul ja tublit uut aastat!

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud