Kunstnikufilmide programm EKA aulas

Kunstnikufilmide programm A101s

Esmaspäeval, 21. septembril, kell 17.00 näeb näituse “Sarnasus kontakti kaudu. Graafika grammatika” raames kunstnikufilmide programmi.

EKA aulas, A101,  kuvatakse järgnevaid töid:

Ari Pelkonen. Remain. 2014. 6’09”
Maria Valkeavuolle. S E O M / I W N M. 2019. 11’
Claire Hannicq. L’Étoile dans la caverne. 2017. 16’49”
Augustas Serapinas. Jõusaal (Gym). 2012. 6’29”
Ann Pajuväli. Play Sets. 2019. 4’30”
Riin Maide. Alati on midagi, mida keegi ei mäleta / There Are Always Some Things That No One Recalls. 2020. 5’45”
Tatu Tuominen. Standing In The Ruins. 2015. 3’19”

Filmiprogrammile eelneb näituse tutvustus EKA galeriis kell 16.30.

EKA galeriis toimuva näituse uurimuse keskmes on graafika kui protsess, mida hoiavad käigus kontaktid vormide ja vastuvormide vahel ning nendest kohtumistest sündiv sarnasuse pinge. Näitusetegijaid ei huvita sedavõrd tekkinud konkreetne kujutis paberil, tõmmis, kujund, maneer, vaid graafika võime tutvustada uut ruumi, mis tekib matriitsi ja multiplitseeritavuse vahel. Pööratakse tähelepanu vormidele ja nende paljunemisele erinevate lausungite kaudu ning graafilise aktiviteedi avaldumisele post-distsiplinaarsel ajastul. Aluseks on võetud materjal ja öeldiseks see, mida materjal teeb. Minnakse graafiliste toimemehhanismide algusesse ja otsitakse graafika kokkupuutepunkte teiste distsipliinidega. Näitus on saanud oma nime Georges Didi-Hubermani raamatust „La ressemblance par contact: archéologie, anachronisme et modernité de l’empreinte“, 2008.

Näitused on kureerinud Liina Siib ja Maria Erikson EKA graafika osakonnast, esinevad kunstnikud Euroopast ja Ameerikast.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud